urunilani.com hoşgeldiniz!

MSI, GTX 1070 Modellerini Duyurdu!

MSI, GTX 1070 Modellerini Duyurdu!

NVIDIA, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği lansman ile Pascal mimarisine sahip olan yeni ekran kartı GTX 1070’i tanıttı. Referans kartların piyasaya sürülmesi ile birlikte özel üretim ilk serilerden birisi MSI’dan geldi.

NVIDIA GTX 1070 Tanıtıldı

NVIDIA GTX 1080’in küçük kardeşi NVIDIA GTX 1070 resmi olarak tanıtıldı. Pascal mimarisini…

GP104-400 GPU çekirdeğini kullanan kartların tamamına, 8 GB GDDR5 bellek eşlik ediyor. Serinin ilk modellerinden olan GTX 1070 Aero 8G, Nvidia’nın referans kartı ile oldukça benzer tasarıma sahip. Gösterişli ışıklardan ve özel tasarımlardan uzak olan kart, soğutma ihtiyacını tek fanlı yapısı ile sağlıyor.

GTX 1070 Armor 8G OC modeli ise çift fanlı yapısı sayesinde üstün bir soğutma performansı sunuyor. TORX fanların ve Twin Frozer V soğutma teknolojisinin yer aldığı kartın, özel olarak overclock edilmeyen özel bir modeli ve referans versiyonu kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca ekran kartında kullanılan Zero Frozr teknolojisi ile, kart ağır yük altında değilken fanlar çalışmıyor.

Serinin en özel ekran kartı diyebileceğimiz GTX 1070 SEA HAWK X modeli ise, hibrit yapısı sayesinde soğutma sorunu kavramını ortadan kaldırıyor. Corsair’ın ekran kartları için tekrar düzenlenen H55 Hydro Cooler sıvı soğutucusunun ve normal fanın yer aldığı kart, LED ışıkları sayesinde kasanın içini aydınlatmayı ihmal etmiyor.

Serinin son modeli olan GTX 1070 Gaming X 8G ise MSI’ın alışık olunan Gaming serisi tasarımsal çizgilerini taşırken, Military Class 4 bileşenleri ve ek 6-pin güç konnektörü ile tamamen özel PCB tasarımına sahiptir. TORX Fan 2.0 ile hava sirkülasyonunun üst düzeye çıktığı fark, Twin Frozr VI soğutucuyu üzerinde barındırıyor.

:: MSI’ın yeni ekran kartlarını beğendiniz mi?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/msi-gtx-1070-modellerini-duyurdu-72322