urunilani.com hoşgeldiniz!

Muhteşem Kavisli Ekran: LG G Flex2

Muhteşem Kavisli Ekran: LG G Flex2

main

Bu yılın en dikkat çekici akıllı telefonlardan biri olan LG G Flex2’i, ilk kez tanıtıldığı CES 2015’te görmek şansına sahip olmuştum. İlk bakışta anlaşılan farklılıkları sizi de eminim etkileyecektir, fakat şunu söylemeliyim ki, onu tanıdıkça daha da çok seveceksiniz. Öyle bir telefon.

LG G Flex2-4

Dinamik kavisli tasarıma sahip keskin kaliteli ekranıyla LG G Flex2, yüksek performans veren donanımı ve sezgisel yazılımıyla bir bütün içinde. Mükemmele yakın bir akıllı telefon olarak karşımızda duruyor. Yapmanız gereken şey, sonuna kadar hak ettiği fiyatını ödeyip ona sahip olmak. Asla pişman olmayacağınızı size temin ederim. Piyasadaki az telefon için böyle içtenlikle söyleyebilirim bu sözleri. Çünkü onu tanıyorum, biliyorum.

Tanıtıldığı günden itibaren yenilikçi tasarımıyla kendinden çokça söz ettirdi LG G Flex2. İlk versiyon olan LG G Flex de aynı şekilde büyük ilgi görmüştü. Yeni versiyonda tasarım ve performans üzerinde çokça çalışılmış. Kullanım rahatlığı konusunda neredeyse rakipsiz.

LG G Flex2-2

Performansıyla da mutlu ediyor

Kavisli yapısını çok seveceksiniz ama ben size biraz da performansından ve diğer özelliklerinden bahsedeyim. Sekiz çekirdekli 64-bit Qualcomm Snapdragon 810 işlemci ve grafik performansı için gelişmiş Qualcomm Adreno 430 grafik işlemci ile performansı yükseltmiş. 5,5 inçlik ekranıyla full HD’ye geçiş yapılmış. Geliştirilmiş yazılımı sayesinde sunduğu Gesture View ve Glance View gibi yeni özellikleriyle çok daha fazla kullanım rahatlığı sağlıyor.

LG G Flex2-6

Serinin ilk modeli olan LG G Flex’teki kıvrımın yarıçapı 700 milimetreydi. Yeni modelde başından sonuna kadar uyumlu bir şekilde 400 ve 700 milimetre arasında değişen yarıçapa sahip kıvrımlar muhteşem bir dinamik yapı sunuyor.

Konuşma, tutma ve taşıma avantajı

Kıvrımlı yasarım sayesinde, konuşma sırasında mikrofon ağzınıza daha yakın duracak. Bu durum, dış gürültüden kurtularak sesinizi karşı tarafa iletme konusunda ekstra bir avantaj sağlıyor. Aynı durum elle kavrama ve cepte taşıma konusunda da avantajlar sağlıyor. 700 milimetre yarıçapa sahip kavisli ekranı sayesinde her açıdan tamamen kapsayıcı bir görüntü deneyimi sunan LG G Flex2, sahip olduğu 650 milimetre yarıçaplı kavisli arka tarafıyla telefonu tutmayı ve cepte taşımayı çok daha kolay hale getiriyor. P-OLED ekranı hem keskin görüntü, hem de çok daha sağlam bir yapı sunuyor. Koruyucu camı, öncekilere göre 20 kat daha fazla dayanıklılık sunuyor. Telefonun arka bölümündeki Spin Hairline deseni, estetik görünümün değerini artırıyor.

LG G Flex2-5

LG’nin akıllı telefonlarında yer alan ve ilk LG G3 ile sunulan Otomatik Lazer Odaklanma özelliği, LG G Flex2’nin kamerasında da bulunuyor. Bu teknoloji, düşük ışıkta dahi kamera ile fotoğrafı çekilen nesne arasındaki uzaklığı lazer ışınlarıyla ölçerek iyi anı yakalamaya imkân sağlıyor. Glance View özelliği sayesinde de saat, gelen mesajlar ve cevapsız çağrılar gibi önemli bilgiler ekran kapalıyken bile aşağı doğru yapılan bir kaydırma hareketiyle kolayca görülebiliyor. Hızlı şarj özelliği ve 3.000 mAh’lik gömülü bataryasıyla LG G Flex2, 40 dakikanın altında yüzde 50 doluluk oranına ulaşıyor. Platinum Silver ve Flamenco Red renk seçenekleri bulunabilir.