urunilani.com hoşgeldiniz!

Nokia’nın ilk android telefonu ortaya çıktı

Nokia’nın ilk android telefonu ortaya çıktı

nokia-c1

Uzun bir süredir akıllı telefon pazarından uzak duran ve yeniden piyasaya girmesi beklenen Nokia, yeni modelini hazırlamış. Markanın Android işletim sistemli ilk akıllı telefonu olacak Nokia C1’in görüntüleri şimdiden sızmış durumda.

İnternette yayınlanan görsellere göre Lumia tasarımından oldukça farklı bir modelin bizi beklediğini söyleyebiliriz. Tasarım bakımından Nokia N1 tabletini anımsatan cihazın tek farkı daha küçük olması. Ayrıca ince bir kasaya sahip olduğunu söylemek mümkün.

Intel Atom işlemci ve 2 GB RAM’e sahip olması beklenen Nokia C1, 5 inç boyutunda HD ekranıyla dikkat çekiyor. 8 Megapiksel arka kamera ve 5 Megapiksel ön kameranın bulunacağını da belirtelim. Orta seviyede özellikler sunacak olan Nokia C1’in diğer detayları hakkında kesin bilgi yok.

Nokia’nın Microsoft’la yaptığı anlaşma doğrultusunda 2016’ya kadar yeni bir akıllı telefon çıkaramayacağı söz konusuydu. Yakında anlaşması biten Nokia, artık resmi olarak Android’li akıllı telefonlar üretebilecek. Android serisi ilk Nokia cihazı olacak Nokia C1’in görselleri paylaşılsa da fiyatı ve çıkış tarihi hakkında net bir bilgi yok. Cihazın Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin çıkışına yakın bir zamanda piyasaya çıkacağı tahmin ediliyor.