urunilani.com hoşgeldiniz!

Note 7 olayı kullanıcıları nasıl etkiledi?

Note 7 olayı kullanıcıları nasıl etkiledi?

Bu yıl Samsung için Galaxy Note 7 tarafında talihsiz olaylar yaşandı. Batarya problemi nedeniyle iki kez geri çekilen telefon, en nihayetinde toptan satıştan kaldırıldı.

Peki yaşanan bu durum, tüketicilerin algısını nasıl etkiledi? Konuyla ilgili ilginç sonuçlar barındıran yepyeni bir anket yayınlandı.

Samsung’dan Galaxy S7 açıklaması

Galaxy Note 7’de yaşanan şanssızlıklardan sonra Galaxy S7 modelleri için de patlama iddiaları…

Samsung kullanıcıları firmaya sadık!

Yapılan ankete göre katılımcıların %27‘si Galaxy Note 7 olayına rağmen yeni bir akıllı telefon alacaklarında ilk tercihlerinin Samsung olacağını söyledi.

Galaxy Note 7 olayından haberdar olmayan %25‘lik kesim de aynı şekilde ilk tercihlerini Samsung’dan yana kullanacaklarını belirtti.

Ankete katılan ve halihazırda Samsung telefon kullananların %92‘si ise, ileride tekrar Samsung telefon almayı düşündüklerini belirtti.

Bu arada ankete göre Apple kullanıcıları da en az Samsung kullanıcıları kadar sadık. Çünkü şu anda iPhone kullanan katılımcıların %92‘si bir sonraki telefonlarının yine iPhone olacağını söylüyor.

Hem bu anket, hem de Galaxy Note 7 modelinden ücret iadesi almak yerine Galaxy S7 Edge gibi modelleri almayı tercih eden kullanıcılar gösteriyor ki, yaşanan talihsiz olay; insanların Samsung’a olan algısını çok da kötü yönde etkilememiş.

:: Anketin sonuçlarına katılıyor musunuz? 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/note-7-olayi-kullanicilari-nasil-etkiledi-77098