urunilani.com hoşgeldiniz!

Oculus Quill ile sanat değişiyor!

Oculus Quill ile sanat değişiyor!

Sanal gerçeklik gözlüklerinin en önemli üreticilerinden biri olan Oculus, birkaç hafta sonra satışa sunulacak Oculus Touch için yeni bir uygulama duyurdu.

Oculus Touch Ertelendi!

2016’ya damga vurması beklenen sanal gerçeklik gözlüklerinden Oculus Rift’in kontrolcüsü Oculus…

Oculus Quill adı verilen uygulama temelde Oculus’un 2016’nın başında çıkardığı sanal gerçeklik filmi Dear Angelica filmi hazırlanırken kullanılan özel bir çizim uygulaması. 3D çizim yapmanızı sağlayan uygulama, üzerinde birkaç değişiklik yapılarak Oculus Quill haline getirildi.

Oculus’un daha önce duyurulan kontrolcüsü Oculus Touch ile birlikte satışa sunulacak olan Oculus Quill, geliştirilmiş düzenleme araçları ve katman seçenekleri ile sadece karalama yapabileceğiniz bir uygulamadan çok daha fazlası olmaya aday.

Oculus Quill, Google Tilt Brush’tan iyi olabilir

Oculus’un kontrolcülerini kullanarak çizimler yapabileceğiniz uygulama, Google Tilt Brush gibi hali hazırda kullanılan uygulamalarla karşılaştırıldığında kullanıcılara daha farklı bir 3D çizim deneyimi sunuyor.

Oculus’un bir başka çizim uygulaması olan Oculus Medium’dan tamamen ayrı olarak geliştirilen Oculus Quill, daha çok 3D modelleme için kullanılan Oculus Medium’un daha sanatsal çalışmalar için kullanılan versiyonu gibi düşünülebilir.

Oculus Quill, 6 Aralıkta Oculus Touch ile birlikte ücretsiz olarak satışa sunulacak.

 

::Oculus Quill ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce sanal gerçeklik dijital sanatı nasıl etkileyecek?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/oculus-quill-ile-sanat-degisiyor-77021