urunilani.com hoşgeldiniz!

OLED ekranlı iPhone için ilk kanıt!

OLED ekranlı iPhone için ilk kanıt!

iPhone modelleri uzun süredir LCD ekran kullanıyor ama 2017‘de işler değişebilir. Yeni iPhone’larda OLED ekran kullanılacağına dair ilk kanıt ortaya çıktı. Yeni kanıtlarla birlikte, önümüzdeki yıl Apple’ın iPhone’larında uzun zamandır beklenilen yenilik, gerçek olmaya bir adım daha yaklaştı.

Bükülebilir iPhone gelebilir!

Apple’ın ortaya çıkan bir patenti gösteriyor ki, gelecekte bükülebilir bir iPhone modeli…

OLED’li iPhone geliyor

Uzun süredir ciddi bir dedikodu olan Apple’ın OLED ekran kullanacağı iddiası artık gerçek olmaya çok yakın. 

Bildiğiniz gibi önümüzdeki yıl, Apple’ın ünlü akıllı telefon serisi iPhone 10. yılını kutlayacak. Geçtiğimiz ay ortaya çıkan haberlere göre, Apple 10. yıla özel bir iPhone çıkartacak ve bu cihazda da OLED ekran bulunacaktı.

İşte bu iddia Apple tarafından doğrulanmış gibi görünüyor. AppleInsider‘ın haberine göre, gerçekten de 2017 model özel iPhone‘da OLED ekran kullanılacak. SEC 10-K dosyasına bakıldığında Apple’ın J.P. Morgan‘da ciddi bir yatırım yaptığı görülüyor. 

OLED panel için çalışılan şirketler ise iki seçenek halinde karşımıza çıkıyor. Üreticilerden biri Samsung iken, diğer bir potansiyel ekran sağlayıcısı Sharp

Apple halihazırda Apple Watch‘larda OLED ekranlıyken ve yeni MacBook Pro‘nun Touch Bar‘ında bu özellik kullanılırken, 2017 iPhone modeli “neden olmasın?” diye sordurtuyor. Bakalım neler olacak?

:: Sizce 2017 iPhone modelinde OLED ekran olacak mı?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/oled-ekranli-iphone-icin-ilk-kanit-76773