urunilani.com hoşgeldiniz!

Otomobil fiyatlarına ne kadar zam geldi?

Otomobil fiyatlarına ne kadar zam geldi?

Otomotiv sektörü için Özel Tüketim Vergisi‘nde yapılan değişiklikler, kararnamenin bugün Resmi Gazete’de yayınlanması ile birlikte yürürlüğe girdi.

Amazon, otomobil satmaya başlıyor!

Buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, bisiklet derken dev online alışveriş servisi şimdi de…

Otomobil fiyatlarında 2 bin liradan 26 bin 500 liraya kadar fiyat artışı yaşanmasına neden olan ve kafa karışıklıklarına sebep veren düzenleme sonrasında, Maliye Bakanı Naci Ağbal bazı açıklamalarda bulundu.

2000 cc üzeri araçlarda 26 bin 550 lira fiyat artışı!

Sektörde yaptıkları geniş değerlendirmeler sonucunda yeni bir vergileme sistemine geçiş yaptıklarını ifade eden Bakan Ağbal, ülkeye giriş fiyatı 40 bin liranın altında olan araçlarda vergi artışı olmadığını ve bu rakamın sektörün yüzde 42’sini kapsadığını belirtiyor.

Düzenleme fiyatlar üzerinden değerlendirildiğinde ise, 1600 ile 2000 cc arası otomobillerde ülkeye giriş fiyatı 100 bini aşmayanlarda 11 bin 800 liralık, 100 bin lirayı aşanların fiyatında ise 23 bin 600 liralık bir fiyat artışı meydana gelecek.

2000 cc üzeri araçlarda ise yüzde 6’lık bir artış ile 26 bin 550 lira fiyat artışı olacak. Otomotiv sektöründen gelen haberler ise ÖTV ve kur artışıyla birlikte yeni yılda araç fiyatlarının yaklaşık olarak yüzde 20 artacağı yönünde.

Ayrıca, uzmanlar artan fiyatlar ile birlikte otomobillere olan talepte bir düşüş yaşanmasını beklediklerini belirtiyorlar.

:: Otomobil fiyatlarında yaşanacak olan bu artış hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/otomobil-fiyatlarina-ne-kadar-zam-geldi-77219