urunilani.com hoşgeldiniz!

Otomobilinizi Yenileyecek 10 Ürün

Otomobilinizi Yenileyecek 10 Ürün

main

Hayatımızı önemli şekilde kolaylaştıran otomobiller, gün içinde farkında olmasak da gerçekten yıpranıyorlar. Yaşı ne olursa olsun, biraz ilgi ve emekle otomobilinizi yepyeni hale getirecek olmazsa olmaz 10 ürünü sizler için derledik. Uygulama merkezlerine tonlarca para vermek yerine, bu işlemleri çok ucuza kendiniz de yapabilirsiniz.

1. Sonax 1000ml Konsantre Şampuan 

Sonax’ın bu ürünü, konsantre yapısıyla ekonomik bir ürün olarak dikkat çekiyor. El ile uygulamaya uygun olan şampuan, zor kirleri çıkarma konusunda başarılı ve içeriğindeki optik parlatıcılar sayesinde iyi bir parlaklık sağlıyor. Ayrıca kokusu da gayet güzel.

Sonax Şampuan

2. Karcher K2110 100 Bar Basınçlı Yıkama Makinesi 

Eğer amacınız, sadece kendi otomobilinizi hobi amaçlı yıkamaksa, bu küçük yıkama makinesi fazlasıyla işinizi görecektir. Sadece 4 kg ağırlığındaki makine 3 metrelik hortuma sahip. %80’e kadar su tasarrufu sağlayabilen makine kovadan bile su çekebiliyor. Otomobiller dışında bahçe işleriniz için de kullanabiliyorsunuz.

Yıkama Makinesi

3. Sonax Mikrofiber Araç Yıkama Süngeri 

Alman üretimi bu sünger iki farklı yüzeye sahip. Normal süngerlerle aracı köpürtmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bu sünger yumuşak yapısı sayesinde otomobili çizmiyor ve kirli bölgelerde etkili bir temizlik sağlıyor.

03

4. Meguiar’s Smooth Surface Clay Kit 

Bu ilginç kit içinde 2 adet yüzey temizleme kili, microfiber bez ve yüzey temizleme sıvısı bulunuyor. İlk önce yüzey temizleme sıvısı karoser üzerine sıkılıyor, sonra kil üzerinde gezdiriliyor. Bu sayede zamanla boyaya yapışan kirler, endüstriyel atıklar, reçineler boya üzerinden çıkartılabiliyor.

04

5. 3M Quick Wax Hızlı Cila 

Opak veya metalik boyalarda kullanılabilen cila, tek başına boya koruma ürünü olarak kullanılabiliyor. Plastik yüzeylerde de kullanılabilen ürünün içinde Carnauba mumu bulunuyor, bu mum sayesinde cilanın ömrü uzamış oluyor.

05

6. Atas Forclean Motor Temizleyici 

Atas markası çok bilinmese de başarılı ürünler üreten İtalyan menşeili bir marka.  Forclean, kokusuz yapısıyla sevindirici, çünkü uygulama esnasında birçok ürün kötü kokusuyla baş ağrısı yapabiliyor. Boyalı yüzeylere, plastiklere, kauçuğa zararı olmayan ürün, motorun üzerindeki tortuları, kirleri ve yağ atıklarını derinlemesine temizleyebiliyor.

Motor Temizleyici

7. Autoglym Vinyl&Rubber Care Torpido Plastik Yenileyici 

Otomobilin iç mekanında bulunan plastik aksamlar zamanla yıpranıyor ve eskimiş gibi görünüyor. Autoglym’nin bu ürünü plastikleri yenilemede kullanılıyor ve UV ışınlarına karşı da koruma sağlıyor. Limon aromalı kokusu da iç mekanda ferahlık sağlıyor.

07

8. Liqui Moly Klima Fresh Havalandırma Temizleyici 

Otomobilinizin içinde bir türlü çözemediğiniz kötü kokular varsa sebebi klima sistemi olabilir. Zamanda havalandırma kanallarında bakteriler ürer ve kötü kokuya sebep olurlar. Liqui Moly’nin bu ürünü araç içerisinde açıldığında havalandırma sistemini 10 dakika içinde temizleyerek hem kötü kokuları yok ediyor, hem de bakterilerden arındırıyor.

08

9. Meguiar’s Carpet Cleaner Döşeme Temizleyici 

Koltuklar ve halılar şüphesiz ki otomobillerin en çok kirlenen yerlerinden. Buralarda oluşan, yiyecek ve içecek lekeleri, yağlar, bu ürün ve nemli bir sünger sayesinde çıkarılabiliyor.

0910. Arexons Tyre Restorer Lastik Parlatıcı 

İyi görünen bir otomobilin sırrı detaylarda gizlidir. Lastikleri parlatan ve koruyucu bir film oluşturarak güneşin zararlı etkilerinden koruyan bu lastik parlatıcı, paspas ve kapı fitillerinde de kullanılabiliyor.

10