urunilani.com hoşgeldiniz!

Philips’ten LG üretimi OLED ekrana sahip akıllı televizyon
no image

Philips’ten LG üretimi OLED ekrana sahip akıllı televizyon

Philips, CES 2016 etkinliği kapsamında iş ortaklarına 65 inç büyüklüğünde kavisli OLED ekrana sahip televizyon gösterdi. Televizyonda kullanılan OLED panel LG tarafından geliştirildi.

Yeni nesil teknolojilere ev sahipliği yapan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2016 geride kaldı; ancak fuara ilişkin gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Son gelen habere göre Philips etkinlik esnasında kapalı kapılar ardında iş ortaklarının karşısına 65 inçbüyüklüğünde 4K çözünürlüğünde kavisli OLED ekrana sahip yeni nesil bir akıllı televizyon çıkardı.

1452544175_mainp3420004.jpg

LG çift taraflı kavisli 4K OLED televizyonu CES 2016’da sergiledi

Philips’in bu tür etkinliklerde akıllı televizyon sergilemesi sıradan bir olay ancak ilk defa Philips marka bir televizyonda LG üretimi OLED ekranla karşılaşıyoruz. Android işletim sistemiyle çalışan akıllı televizyon şimdilik prototip sürecinde. Ürünün ne zaman piyasada olacağı bilinmiyor.

Ancak Philips’in ürün yol haritasına göre şirket eylül ayında gerçekleşecek IFA 2015’te 55 inç büyüklüğünde 4K OLED erkana sahip bir televizyon duyurusu gerçekleştirecek. Söz konusu televizyon bu defa düz ekran kullanılacak.