urunilani.com hoşgeldiniz!

PlayStation VR Çıkış Tarihi ve Fiyatı!

PlayStation VR Çıkış Tarihi ve Fiyatı!

Sony, E3 2016 konferansında uzun süredir detayları paylaşılması beklenen sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR‘ın çıkış tarihini ve fiyatını açıkladı. Oyun desteği konusunda oldukça geniş bir yelpazeye sahip yeni sanal gerçeklik gözlüğü 50 oyun desteği ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

PlayStation VR Özellikleri

PlayStation 4 destekli çıkarılan PlayStation VR, 1920×1080 Full HD çözünürlüğe sahip olacak. 120 Hz yenileme hızı ile sanal geçeklik gözlüğü 100 derecelik bir görüş açısıyla birlikte sanal gerçeklik teknolojisi ile oyun deneyimini başarılı bir şekilde sunuyor. Gerçek 3D ses teknoloji sayesinde ise oyunlardaki gerçekçilik hissi üst düzeye taşınıyor.

Sony yaptığı tanıtım ile birlikte PlayStation VR uyumlu aparatları da oyuncuların beğenisine sundu. Farpoint isimli oyunla birlikte kullanılan bilen PS VR Aim Controller isimli aksesuar, PlayStation Move’u bir tüfeğe dönüştürüyor.

PlayStation VR Fiyatı

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation 4 ile birlikte çalışan PlayStation VR‘ın ABD satış fiyatı 399 dolar olarak duyuruldu. PlayStation VR için duyurulan bu fiyat etiketi sadece VR gözlüğünü kapsıyor. Eğer kamera ve kontrol cihazı ile birlikte tüm paketi satın almak istenirse fiyat 499 dolara yükseliyor. PlayStation VR‘ı kullanabilmek için kamera ve kontrol cihazına ihtiyaç duyulduğunu varsayarsak 399 dolarlık fiyat etiketinin pek bir anlamı olmadığını söyleyebiliriz. 

Piyasadaki en büyük rakipleri HTC Vive ve Oculus Rift ile arasında çok büyük fiyat farkı olmayan Sony‘nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR 13 Ekim tarihinde satışa sunulacak.

:: Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR’ı beğendiniz mi?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/playstation-vr-cikis-tarihi-ve-fiyati-72470