urunilani.com hoşgeldiniz!

ROG Claymore mekanik klavyeler duyuruldu

ROG Claymore mekanik klavyeler duyuruldu

Asus, oyuncu odaklı Republic of Gamers (ROG) serisinden ROG Claymore ve ROG Claymore Core mekanik RGB LED klavyelerini duyurdu. İşte Asus’un her ikisinin de en üst düzey olduğu iddiasında olduğu harika mekanik oyuncu klavyelerinin detayları.

Oyuncuların Tercihi Asus ROG!

Bu yıl 10. yaşını kutlayan Asus’un ROG (Republic Of Gamers) serisi dizüstü ve masaüstü…

Asus Rog Spatha İncelemesi

İlk olarak Computex fuarında görücüye çıkarılan Asus Rog Spatha İncelemesi ile karşınızdayız….

Asus ROG Claymore ve ROG Claymore Core mekanik klavye özellikleri

Asus ROG Claymore tam boyutta geleneksel yerleşime sahip bir modelken istediğinizde ayırabileceğiniz numerik kısma sahip. Hatta numerik kısmı ister sağ ister sol kısma yerleştirmeniz de mümkün.

Asus ROG Claymore modelinin numerik kısma sahip olmayan temel sürümü ise ROG Claymore Core olarak adlandırılmış. Öte yandan istediğiniz takdirde numerik kısmı ayrıca satın alma şansınız bulunuyor.

Mekanik klavyelerin oldukça sevilen anahtarları olan Cherry MX’lerin kullanıldığı Claymore serisinde kullanıcılara Red, Blue, Brown ve Black seçeneklerinden birini alma şansı da sunulmuş. Böylece kullanıcılar klavyelerinde yaşamak istediği deneyimi kendileri belirleyebilmiş oluyor. Aynı anda istediğiniz kadar tuşa basabileceğiniz anti-ghosting, N-Key rollover ve 1000Hz polling yetenekleri de klavyelerde yer alıyor.

Her iki klavye de alüminyum kasaya sahipken, ROG serisinde görmeye alışık olduğumuz Maya desenlerine bu mekanik klavyelerde de yer verilmiş. Her tuş için ayrı ayrı ayar yapabileceğiniz RGB LED aydınlatma klavyelerin tasarımına daha da şıklık katarken AURA Sync sayesinde aydınlatma efektleri için ister hazır ayarları ister kendi özelleştirdiğiniz ayarları kullanmanızı sağlıyor.

Claymore serisinde artık oyuncu klavyelerinde standart hale gelen makro kullanımı ve makro kaydetme özelliği de mevcut. Ek olarak Asus ROG serisi bir anakart kullanıldığında klavyeler fan hızı, aydınlatma ve hız aşırtma kontrolleri için kısayol tuşları da sunuyor.

Yüksekliği ayaklanabilir ayaklar, kablo yönlendirme kanalları ve büyük lastik tabanlar sayesinde ürünün sabitliği sağlanırken 1.8 metrelik örgü fiber kablo ile USB 2.0 üzerinden bağlantı yapılabiliyor.

Asus ROG Claymore ve ROG Claymore Core mekanik klavye çıkış tarihi ve fiyatı

Asus ROG Claymore ve ROG Claymore Core mekanik klavyelerin çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz maalesef bilgi verilmiyor.

:: Asus ROG Claymore serisi mekanik klavyeleri nasıl buldunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/asus-rog-claymore-ozellikleri-76836