urunilani.com hoşgeldiniz!

Samsung, Görüntüleri Elinize Yansıtacak

Samsung, Görüntüleri Elinize Yansıtacak

Samsung, akıllı saat sektörüne yönelik olarak çağdaşlarından farklı bir girişime imza atmaya hazırlanıyor.

Akıllı saat çözümlerinde yeni bir patent başvurusunda bulunacak Samsung, akıllı saatlerin tasarım safhasında kullanıcıların ellerini kullanacak.

Samsung Kullanıcı Eli Tasarlayacak

Samsung, akıllı saat çözümleri konusundaki en büyük sorunlardan biri olarak betimlenen, cihaz ekranı ebatı ile kullanıcı eli arasındaki uyumsuzluğunu odağına olacak.

Bu bağlamda şirketin kullanacağı teknoloji de hologram teknolojisi olacak.

Bir projektör bulunduracak Samsung akıllı saatleri, cihazda yer alan görüntüyü kullanıcıların ellerine yansıtacak. Yani saat bünyesindeki ekranda yer alan bilgiler, kullanıcıların ellerinin üzerinde yer alacak.

Kullanıcılar yansıtılan görüntülerle birlikte gelen menü, tuş takımı, klavye vb. çözümleri de elleri üzerinden kullanabilecekler. Ekstra var olan düğme seçenekleri ise, kullanıcıların parmak uçları da kullanılacak.

Akıllı saat çözümlerinde daha işlevsel ve hızlı bir deneyim sunmayı amaçlayan proje, ileriki süreçte ses ile cihaz kontrolü gibi özellikleri de sunmayı hedefleyecek.

Henüz Samsung’un projeyi gerçekleştirip, gerçekleştirilmeyeceğine ilişkin bir detayın bulunmadığı Slash Gear’da yer aldı. Şirketin hologram teknolojisini akıllı saatlerde kullanmadığı takdirde, VR çözümlerine bir arayüz olarak uygulayabileceği söylentiler arasında.

:: Samsung’un akıllı saat ya da sanal gerçeklik çözümlerinde bu teknolojiyi kullanabileceğini düşünüyor musunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-goruntuleri-elinize-yansitacak-71514