urunilani.com hoşgeldiniz!

Samsung’un Katlanabilir Ekranlı Telefonu Nasıl Çalışıyor?

Samsung’un Katlanabilir Ekranlı Telefonu Nasıl Çalışıyor?

Samsung, birkaç gün önce 2016 SID Ekran Haftası etkinliğinde yeni nesil ekran teknolojisinin nasıl olacağı hakkında mini bir gösteri yapacağını açıklamıştı. Sanal gerçeklik cihazlardaki OLED ekran, hologram teknolojisi ve katlanabilir ekranla ilgili kullanıcıların meraklarını giderecek bilgiler paylaşmaya başlayan Samsung’un daha önce patentini aldığı ‘katlanabilir ekranlı akıllı telefon’un çalışma prensibini gösteren bir video yayınlandı.

Konferansta bulunan katılımcılardan bir tanesi, Samsung’un katlanabilir ekranıyla ilgili Twitter hesabından kısa bir video paylaştı. Videoda bu ekranın hangi yeteneklere sahip olduğuyla ilgili pek bir bilgiye erişemesek de Samsung’un katlanabilir ekran teknolojisini ne kadar ciddiye aldığını görebiliyoruz.
 

More foldable displays #SIDW16 pic.twitter.com/sN6uCwDw67

— Anand Kamannavar (@akamannavar) 24 Mayıs 2016

Birkaç hafta önce 3 yıldır bu ekran teknolojisi üzerinde çalıştığını açıklayan şirket, Samsung Display’in çalışmalarına devam edeceğini ve mümkün olan en kısa sürede katlanabilir ekranlı telefonu pisaya sürmek istediklerini söyledi.
Güvercin Güdümlü Bombalar, Molotofçu Yarasalar… 2. Dünya Savaşının Fantastik Silahları #2 videomuzu izlemek için buraya tıklayın!

KAYNAK : http://www.webtekno.com/mobil/samsung-un-katlanabilir-ekranli-telefonunun-nasil-calistigini-gosteren-video-h17320.html