urunilani.com hoşgeldiniz!

Samsung’un yeni dev tableti Galaxy View duyuruldu

Samsung’un yeni dev tableti Galaxy View duyuruldu

samsung-galaxy-view-291015

Oldukça büyük ekran boyutuyla dikkat çeken Samsung’un yeni tableti Galaxy View geçtiğimiz gün resmi olarak duyuruldu.

Özellikle iş dünyasına yönelik özellikleriyle dikkat çeken Samsung’un adeta bir masaüstü bilgisayar monitörü boyutundaki yeni tableti Samsung Galaxy View resmi olarak tanıtıldı. Sadece kullanım alanı iş dünyasıyla kısıtlı kalmayacak olan Galaxy View büyük ekranı ve kullanışlı olmasıyla beraber özellikle video izlemeyi sevenlerin ilgisini çekecek gibi görünüyor. Son aylarda Samsung’un 17 inçlik dev bir tablet yaptığı yönünde duyumlar hızla teknoloji medyasında yayılırken, Samsung daha da büyük bir ekranla karşımıza çıktı.

1446098539_samsung-galaxy-view

18.4 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip TFT LCD ekranı bulunan cihazın yaklaşık 27.5cm boyu, 45cm eni ve 1.1cm kalınlığı bulunuyor. Cihaz 2.6kg ağırlığa sahip. Samsung Galaxy View büyük boyutuyla her yere taşıyabileceğiniz bir cihaz olarak görünmüyor ancak ofis kullanımı için oldukça ideal bir cihaz olduğu söylenebilir. Cihaz gücünü 8 çekirdekli 64-bit Exynos 7580 çipsetinden alıyor. Cihaz Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışıyor. Samsung Galaxy View 2GB bellek ve 32GB/64GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri ile satışa sunulacak. Cihazın bir de sadece 4G teknolojisini barındıran Nano SIM kart desteği de mevcut.

Ön kısmında 2.1MP çözünürlüğünde bir kamerası olan tabletin arka kamerası bulunmuyor. Cihaz arkasındaki destek sayesinde masada kolaylıkla dik durabiliyor ya da yakın kullanımlarda eğimle size dönük bir cihaz halini alabiliyor. Amerika’da 599$ fiyat etiketiyle satışa çıkan tabletin Türkiye pazarına ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi henüz Samsung tarafından paylaşılmadı.