urunilani.com hoşgeldiniz!

Sony: 2017’de çift lensli telefonlar yaygınlaşacak

Sony: 2017’de çift lensli telefonlar yaygınlaşacak

Son olarak LG V10’da gördüğümüz çift lensli kameralar, Sony’nin de dikkatini çekte. Şirket, 2017’de bu kameraların son derece yaygınlaşacağına inanıyor.

 

Sony: 2017’de çift lensli telefonlar yaygınlaşacak

Çiftli lensli kamera teknolojileri akıllı telefon üreticilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Samsung ve LG’den sonra Japon teknoloji devi Sony de bu teknoloji hakkında konuşmaya başladı. Önümüzdeki yıllarda çıkaracağı yeni telefonlarında bu teknolojiyi kullanmayı düşünen Sony, çift lens kameralarının geleceğin parçası olduğunu düşünüyor. Sony’e göre son olarak LG V10’da gördüğümüz çift lensli kameralar, 2017 yılına gelindiğinde oldukça yaygın olacak.

Bu teknoloji bir süredir zaten kullanılıyordu ama istediği etkiyi pek yaratamadı. Bunun en iyi örneği olarak HTC One M8’i gösterebiliriz. Ancak Sony’e göre önümüzdeki yıllarda bu durum değişecek. Sony CFO’su Kenichiro Yoshida’ya göre bu durum 2017 yılında gerçekleşecek. Akıllı telefon pazarına öncülük eden Apple’ın bu teknolojiyi test etmeye başladığı bir süredir konuşuluyor. Apple’ın da bu teknolojiye ilgi göstermesi, Sony’nin tahminlerinde haklı çıkabileceğini gösteriyor. Bu teknolojinin önündeki en önemli engel ise, bu tür kameralar üreten şirketlerin sayısının son derece az olması.

Kaynak: Mynet