urunilani.com hoşgeldiniz!

Sony, UWP-D Serisini Genişletiyor

Sony, UWP-D Serisini Genişletiyor

Sony, XDCAM ve HDCAM video kameralarıyla uyumluluk için tasarlanan UWP-D Serisinin parçası olan yeni 2 kanallı takılabilir alıcı URX-S03D‘yi ve yeni “bodypack” iletici UTX-B03HR’yi tanıtıyor. Sony video kameralara yönelik UWP-D serisindeki ilk iki kanallı, kameraya takılabilir, taşınabilir alıcı olan URX-S03D, istikrarlı RF iletimi ve yüksek kaliteli sesle çok yönlü bir sistem sağlıyor.

 

Sony, UWP-D serisini yeni 2 kanallı, kameraya takılabilir kablosuz alıcı ve “bodypack” iletici ile genişletiyor

1449475013_sony-utx-b03hr-.jpg

Sony, XDCAM ve HDCAM video kameralarıyla uyumluluk için tasarlanan UWP-D Serisinin parçası olan yeni 2 kanallı takılabilir alıcı URX-S03D‘yi ve yeni “bodypack” iletici UTX-B03HR’yi tanıtıyor. Sony video kameralara yönelik UWP-D serisindeki ilk iki kanallı, kameraya takılabilir, taşınabilir alıcı olan URX-S03D, istikrarlı RF iletimi ve yüksek kaliteli sesle gerçekten çok yönlü bir sistem sağlıyor.

 

2014’teki lansmanından bu yana belgesel kullanımı, elektronik haber toplama ve saha prodüksiyonu gibi pek çok uygulama ve yayıncılar tarafından haber prodüksiyonu için kullanılan Sony UWP-D serisi, Sony’nin üst düzey dijital ses işleme teknolojilerini kullanarak istikrarlı kablosuz iletim sağlıyor.

 

URX-S03D: 2 kanallı kameraya takılabilir kablosuz alıcı

 

1449474973_sony-urx-s03d.jpg

İstikrarlı RF iletimi ve yüksek kaliteli ses

Gerçekten çok yönlü olan alım sistemi, iki alım anteni ve her kanal için ayrı RF devreleri sayesinde son derece istikrarlı bir alım performansı sunuyor. İki antenden alınan RF sinyalleri karşılaştırılıp çıkış için daha güçlü olan sinyal otomatik olarak seçiliyor. Bu sayede URX-S03D, olası alım kesintilerini en aza indiriyor. Dijital sıkıştırma için dijital sinyal işlemeyi (digital signal processing – DSP) kullanan Sony’nin Dijital Ses İşleme teknolojisi, yüksek ses kalitesini daha da geliştiriyor.

 

Sony XDCAM ve HDCAM video kameralarla uyumluluk

URX-S03D, doğrudan DSP’den 2 kanallı dijital ses bağlantılarına sahip olan Sony’nin XDCAM video kameralarına takılabiliyor. Bunun dışında, tek kanallı ses bağlantısı olan HDCAM video kameralara da takılabiliyor. Ayrıca desteklenen Sony video kameraların vizöründen, URX-S03D’nin AF/RF durumunu izleyebiliyor.

 

Kullanıcı dostu işlevler

  • Otomatik kanal ayarı: Kullanılabilir kanalları tarayıp tespit eder ve kanal ayarının otomatik olarak tamamlanması için bilgileri ileticiye gönderir.
  • Boş kanal taraması, etkin kanal taraması ve kızılötesi senkronizasyon; hızlı, kolay ve güvenli kanal kurulumu sağlar
  • Kolay kullanım için büyük ekran ve basit menü
  •  

 

UTX-B03HR kutulu iletici

Yeni UTX-B03HR, ENG çekimin zorluklarına dayanacak biçimde tasarlanan yeni 4 pimli mikrofon konnektörüyle donatılmıştır. Yeni konnektörle birlikte standart yayın yaka mikrofonu (ECM-77BC) kullanılabilir.

– Sony’nin Dijital Ses İşleme Teknolojisi

– Tüm UWP Serisi / WL-800 Serisiyle uyumluluk

– Olağanüstü kompakt, hafif ve sağlam metal gövde

– Güç kaynağı veya pilleri şarj etmek için USB

– Değiştirilebilir ve ayarlanabilir MIC/LINE giriş seviyesi

– Azaltıcı (0 dB – 21 dB, 3 dB’lik kademeler)

 

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa’nın Avrupa Pazarlama Müdürü James Leach, “UWP-D serimize yeni eklenen modeller, Sony XDCAM veya HDCAM video kameraları kullanırken kusursuz ses entegrasyonu sağlayan 2 kanallı kablosuz takılabilir ses çözümü için profesyonellere başka bir seçenek daha sağlamak amacıyla tasarlandı. Müşterilerimizin bu ürünleri sahada denemesi için sabırsızlanıyoruz,” dedi.

 

Hem URX-S03D hem UTX-B03HR, YENİ PXW-X400 video kamerayla kullanılabiliyor. İki ürünün 2016’nın başında piyasaya sürülmesi planlanıyor.