urunilani.com hoşgeldiniz!

Sony’den Dev Telefon Xperia XA Ultra!

Sony'den Dev Telefon Xperia XA Ultra!

Sony’nin bir süredir sızıntılara konu olan dev telefonu Xperia XA Ultra artık resmi. Daha önce C serisine mensup bir telefon olacağı bildirilen ancak, Sony’nin yoluna Xperia X serisiyle devam edeceğini açıklamasının ardından Xperia XA Ultra olarak isimlendirilen telefon ekran ve kamera özellikleriyle dikkat çekiyor.

Xperia X Ailesinde Depolama Problemi!

Sony yeni nesil Xperia X serisi telefonlarında ne kadar depolama alanını işgal ediyor? Xperia Z5…

Xperia XA Ultra’da 6 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekran yer alıyor. Metal çerçevelerin kullanıldığı phablet modelde ince ekran çerçeveleri telefonun tasarımında öne çıkan detayların başında geliyor.

Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle çalışan Xperia XA Ultra’nın işlemci biriminde MediaTek’in sekiz çekirdekli MT6755 (Helio P10) yongaseti yer alıyor. Bellek tarafı 3 GB RAM ve artırılabilir 16 GB’dan (kullanıcıya ayrılan 11 GB) oluşan Xperia XA Ultra kamera özellikleriyle de ön plana çıkan bir telefon.

OIS destekli ön kamera

Söze öncelikle ön kameradan başlamak gerekirse; Xperia XA Ultra’nın ön kamerası 16 megapiksel çözünürlüğünde ve 88 derece görüş açısına sahip. LED flaş ile desteklenen ön kamera HTC 10’da olduğu gibi Optik Görüntü Sabitleme (OIS) teknolojisini barındırıyor.

Telefonun ana kamerası ise 21.5 megapiksel çözünürlüğünde. Tek LED flaş ile desteklenen arka kamera hibrit otofokus özelliğine sahipken, Sony’nin resmi sitesine göz attığımızda arka kamerada OIS desteğinin olmadığı görülüyor.

Xperia XA Ultra’nın kasası 8.4 mm kalınlığında ve 190 gram ağırlığında. Sony bu kasanın içerisine 2.700 mAh büyüklüğünde bir pil yerleştiriyor.

Söz konusu pil Sony’nin ifadesine göre 2 gün kullanım süresi sunabiliyor. Pil ayrıca hızlı şarj desteği sayesinde 10 dakikalık dolumla 5.5 saatlik kullanım sunabiliyor.

Xperia XA Ultra siyah, beyaz ve altın renk seçenekleri eşliğinde temmuz ayında raflarda olacak. Telefonun fiyatı henüz açıklanmadı. 

:: Xperia XA Ultra sizce başarılı bir model mi?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/sony-xperia-xa-ultra-tanitildi-71556