urunilani.com hoşgeldiniz!

Strese Karşı Kulaklık: Melomind!

Strese Karşı Kulaklık: Melomind!

Stres, günlük hayatta insanın birçok probleminin sebebi olmakta, buna rağmen çok normal bir durum gibi karşılanıp, pek fazla önlem alınmamaktadır. Melomind geliştiricileri, stresin kişinin hayatını zorlaştırmasına izin vermemek adına bu kulaklığı yaparak, insan beynini eğitmeyi amaçlıyor.

Elektrokardiyografik (EEG) teknolojisini kullanan Melomind kulaklıklar, beyin eğitimi gerçekleştirerek, insanın günlük hayatını kolaylaştırabiliyor. “Stress in America” adlı bir çalışmada, yetişkin insanların yüzde 62’sinin stres sahibi olduğu ve bunu geçirmeye çalıştığı, ancak yüzde 37’sinin bunu başarabildiği ortaya çıkmış.

Melomind, geleneksel stres azaltma yöntemlerine kıyaslandığında, daha kalıcı, daha kolay, zararsız ve tıbben onaylamış durumda.

Sinir Sistemini Uyaran Kulaklık: NERVANA!

Müzik zevkini, daha önce olmadığı gibi yaşatmayı planlayan NERVANA kulaklıklar, özel…

Melomind nasıl çalışıyor?

Nöroterapi ya da diğer bir adıyla sinirsel geri bildirim, Melomind kulaklıkların ana teknolojisi. Nörobilim laboratuvarlarında senelerce araştırılan bu nöroterapi, EEG sensörleri sayesinde beyin ve eğitim programı arasında devamlı bir bilgi dönüşü sağlıyor.

Böylece Melomind, beyin aktivitelerinin geri bildirimini size telefonunuz üzerinden yapabiliyor.

Beyin dalgalarına gerçek zamanlı olarak cevap veren Melomind, bu dalgalara göre özel ses dalgaları oluşturuyor. Sizin rahatlama düzeyinize göre, verilen müzik ve sesler de değişiyor ve size göre adapte oluyor.

Ayrıca stres azaltma modundan öte, ürün her zaman standart bir Bluetooth gibi kullanılabilip, kendi müziklerini dinlemenize de olanak sağlıyor.

Melomind, belli bir süre kullanımdan sonra size daha iyi alışıyor ve beyninizin nasıl çalıştığına adapte oluyor. Tabi ki buna göre daha iyi tepkiler veriyor. Bütün bunları akıllı telefon uygulaması üzerinden takip edebiliyoruz.

Melomind tıbben güvenli

myBrain Tech firmasının  geliştirdiği özel elektrodlar, beyin aktivitelerini saç üzerinden okuyor. Tıp sektöründe de kullanılan bu elektrodlar, sinyaller göndererek çalışıyor. Kısacası cihazın tepe kafa noktasında ve kulak bölgesinde bulunan elektrodlarla sinyalleriniz okunuyor ve ses dalgaları gönderiliyor. Melomind kullanmanın bir sakıncasının olmamasının sebebi de bu.

USB Type-C Çıkışlı İlk Kulaklık: Blitz!

USB Type-C adaptasyonunun devam ettiği bu dönemde, bu çıkışı kullanan ilk kulaklık Blitz,…

Üzerindeki iki mod sayesinde ister özgürce süreyi kendiniz belirleyerek bir seans yapabilirsiniz, ya da önceki seanslarınıza göre size otomatik belirlenen sürede bir seans gerçekleştirebilirsiniz. Melomind kulaklığın kullanımında önemli olan uzun süre kullanmaktan öte, her gün düzenli kullanmak.

Kickstarter üzerinde 50 bin € hedefi olan Melomind, şimdiden 133 bin € toplamış durumda. Ürünün piyasaya çıktığındaki fiyatı 399 dolar olacak ancak, Kickstarter üzerinden şu anda 158 € gibi bir fiyata, yani 180 dolara alınabiliyor.

Melomind kulaklıklar hakkında daha fazla bilgi almak için, buraya tıklayarak Kickstarter sayfasına gidebilirsiniz.

:: Strese karşı iyi gelen kulaklık Melomind hakkında ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/strese-karsi-kulaklik-melomind-71421