urunilani.com hoşgeldiniz!

Tembel Bünyeler İçin 5 Basit Egzersiz Hareketi
no image

Tembel Bünyeler İçin 5 Basit Egzersiz Hareketi

main

Egzersiz yapmayıp, sürekli bahane buluyorsanız siz tembelsiniz. Kimse itiraz etmesin. Eğer bu tembelliğinizi kabul ederek bir şeyler yapmaya başlarsanız, bu basit egzersiz hareketleriyle, inaktif hayatınızdan biraz da olsa uzaklaşabilirsiniz. Herkesin dediği “Egzersize başlayınca bırakamıyorsun.” lafı tembeller için korkutucu olabilir ama merak etmeyin; ne kadar egzersiz yapacağınıza yine siz karar vereceksiniz. İşte tembel bünyeleri kendine getirecek, aktif yaşama geçiş yaptıracak 5 basit egzersiz hareketi:

Köprü Hareketi

Tek ihtiyacınız olan bir mat ve harekete geçmek. Matın üzerine yatıyorsunuz, ellerinizi avcunuz yere bakacak şekilde koyuyorsunuz ve sırtınızı kaldırmadan ayaklarınızın yardımıyla belinizi havaya kaldırıyorsunuz. Özellikle masa başı çalışanlar için köprü hareketi harika bir egzersiz çünkü sırt ağrılarını da ortadan kaldırıyor. Tüm gün hareketsiz kaldıktan sonra bu hareket bir masajdan farksız gelecek.

köprü hareketi

Yarım Mekik

Mekik çok zor geliyorsa yarım mekik verelim? Bir sporcu şortu ve rahat bir üst ile yarım mekik çekmek, tembel bünyelerin kendilerini 15 km koşmuş gibi hissetmelerini sağlayacak. Sırt ve bel kaslarını çalıştırdığı gibi karındaki yağları yakmak için de en işe yarar hareketlerin başında geliyor.

yarım mekik

Dizler Göğse

Ayaklarınıza çok ağır olmayan spor ayakkabılardan giyin. Mesela koşu ayakkabıları bu hareket için çok doğru seçim. Korkmayın, koşmayacaksınız. Tekrar yerdeki mata uzanıp, dizlerinizi göğsünüze çekmeye çalışacaksınız. Bu hareketten sonra kendinizi daha iyi hissedeceğinize kesin gözüyle bakılıyor.

Dizler göğse

İç Bacaklara Veda

Düz bir yere uzanıp, her iki bacağınızı da 10’ar kere havaya kaldırın. Bu hareket iç bacaklardaki fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayacak. Özellikle hem belinizi hem de bacaklarınızı yorduğu için bu hareket, mekik hareketlerinden sonar egzersizlerin atası sayılıyor. Eğer bu harekete bir de pilates bandı eklerseniz, aynı zamanda kollarınız da çalışacaktır.

İç Bacaklara Veda

Çömelme Hareketi

Bu sefer ayağa kalkıp, spor ayakkabılarınızın üzerinde durma vakti geldi. Tembel bünyeler için tüm hareketleri yatarak seçeceğimizi sandıysanız yanılıyorsunuz. Bu sefer ayağa kalkıp, sırtınızı duvara yaslayacaksınız. Daha sonra çömelip kalkmanız, sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi hareket etmeniz gerekiyor. Hem sırt hem bacak hem de bel bölgesini çalıştıran hareket, zor olduğu kadar faydalı.