urunilani.com hoşgeldiniz!

Tesla nasıl hacklenir?

Tesla nasıl hacklenir?

Elektrikli otomobil sektörünün tartışmasız lideri Tesla, aynı zamanda araçlarında sunduğu ile otonom sürüş teknolojileri sayesinde kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen bir marka.

İleri teknolojileri bünyesinde barındıran Tesla, araçların şimdiye kadar yaşadığı bir kaç güvenlik zaafiyeti olmuştu fakat geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan güvenlik zaafiyeti şimdiye kadar ortaya çıkmış olan en büyük açık olabilir!

Kullanıcıyı kandırarak kurduğu uygulama sayesinde telefonunu hackleyen hacker, Tesla‘ya ait mobil uygulamanın kullanıcı bilgilerini şifreli tutmuyor olmasından dolayı hackerın eline kolayca geçiyor.

Bu kısımdan sonraki süreç ise oldukça basit bir şekilde işliyor. Kullanıcı bilgilerine ulaşan hacker aracı takip ediyor ve sahibi uzaklaştığı anda arabaya binip anahtarsız bir şekilde arabayı çalmayı başarıyor.

Ufak bir yama ile düzeltilebildiği belirtilen bu açık konusunda Tesla tarafından bir açıklama gelmemiş olsa da güncellemenin çok kısa bir süre içerisinde yayınlanacağından eminiz.

:: Tesla’nın mobil uygulamasında açık hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/tesla-hacklendi-77255