urunilani.com hoşgeldiniz!

Ürün inceleme: HTC One A9

Ürün inceleme: HTC One A9

main

HTC, geçtiğimiz hafta aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok farklı ülkede eşzamanlı olarak düzenlediği basın toplantısıyla beraber, uzun süredir merakla beklenen amiral gemisi akıllı telefonu One A9 modelinin tanıtımını gerçekleştirdi.

HTC A9

Harika bir tasarımla sunulan One A9, tamamen metal bir kasaya sahip ve tuttuğunuz anda kalite hissini size yansıtmayı başarıyor. Ayrıca telefonun tüm kenarlarının yuvarlatılmış hatlara sahip olması da bence tasarıma önemli bir katkı sağlıyor. Tasarımla ilgili bahsedebileceğim önemli ayrıntılardan biri de sunulan dört farklı renk seçeneği. Şahsen Deep Garnet olarak isimlendirilen vişne çürüğü metal kasalı modeli çok beğendiğimi söyleyebilirim. 5 inç boyutunda Full HD, yani 1920×1080 piksel çözünürlük desteği sunan ekran Gorilla Glass camla korunuyor.

HTC A9 Telefon

Performansın hakkını veriyor

Büyükçe bir ekranın ve yüksek çözünürlüğün sunuluyor olması ekrandaki her şeyi daha net ve canlı şekilde görmenizi sağlıyor. Telefonda kullanılan 64 bit destekli Qualcomm Snapdragon 617 yonga seti 4+4 tabanlı olarak çalışıyor. 1,5 GHz’de görev yapan dört çekirdeğe ek olarak 1,2 GHz’de çalışan dört çekirdek daha sunuluyor. 2 GB RAM ile birlikte bunun tam karşılığı bize “performans” olarak yansıyor. Sunulan dahili depolama alanı 16 GB ama microSD kart sayesinde kapasiteyi çok önemli bir oranda artırmak mümkün.

Kamera ve ses konusunda da iddialı

One A9’un arkasındaki 13 MP’lik kamera; gayet net ve canlı fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Elbette bu netlik hususunu görüntü sabitleme teknolojisine borçlu. Önde ise diyafram değeri f2.0 olan UltraPiksel bir kamera bulunuyor. Her iki kameradan da Full HD video kaydı yapılabildiğini hatırlayayım. Telefonda kullanılan güçlü dahili hoparlör de müzik keyfini yaşamanız için yeterli performansı sunuyor. Android tarafında da en güncel versiyon olan Marshmallow’un kurulu geldiğini belirteyim.