urunilani.com hoşgeldiniz!

Ürün İncelemesi: HP Spectre x2
no image

Ürün İncelemesi: HP Spectre x2

main

Microsoft’un Ekim ayının ilk haftasında içerisinde düzenlediği etkinlikle beraber tanıtımını yaptığı yeni nesil Windows işletim sistemi Windows 10, bilgisayar üreticilerinin desteğiyle birlikte pazar payını kısa süre içerisinde önemli bir oranda artırmayı hedefliyor. Windows 10’un kurulu olarak geldiği ilk örneklerden biri HP’nin Spectre x2 modeli. Tablet-bilgisayarmelezi olarak tasarlanan 12 inç boyutundaki ekrana sahip ürün; alüminyum malzemeden tasarlanmış klavye bağlantısı gerçekleştirildiğinde tam anlamıyla bilgisayar halini alıyor.

spectrex2_gallery_zoom_img3

Depolama için iki seçenek

Benim gibi sayfalarca yazı hazırlayan kullanıcıların fiziksel klavyeyle ürünü kullanmaları çok daha mantıklı elbette. Intel’in Skylake M serisinden işlemcilerden güç alan modelde 4 GB ve 8 GB RAM seçenekleri var. Depolama tarafında ise 128 GB ve 256 GB SSD’ler arasından tercih yapılabiliyor; benim oyum, daha sonradan depolama alanında sıkıntı çekmemek adına 256 GB SSD’li olan modelden yana.

spectrex2_gallery_zoom_img2

Tablet özellikli bilgisayar

Üründe kullanılan hareket algılama özellikli Intel 3D RealSense kameraya ek olarak aynı zamanda önde 5 MP, arkada ise 8 MP’lik kameralar mevcut. En çok hoşuma giden ayrıntılardan biri, tablet kasasına entegre olarak sunulan metal ayak. Bu sayede tablet tek başına da herhangi bir yüzeyde ayakta durabiliyor. Ayrıca klavye bağlandığında bir dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor.

spectrex2_gallery_zoom_img4

Ürünün dokunmatik ekranı üzerinden çizim yapmak isteyenlere özel bir kalem de kutu içeriğine eklenmiş durumda. Ürün, tek şarjda standart kullanımda internet gezintisi ve e-posta alıp, gönderme işlemleriyle birlikte yaklaşık 10 saate varan bir kullanım sundu. Son olarak yenilikçi USB Type-C bağlantısının sunulduğunu belirteyim. Bu yeni USB arabirimi de yeni nesil sistemlerle sık sık karşımıza çıkacak önemli bir ayrıntı.