urunilani.com hoşgeldiniz!

watchOS 3 Tanıtıldı!

watchOS 3 Tanıtıldı!

Apple, WWDC 16 etkinliğinde Apple Watch için watchOS 3 güncellemesini duyurdu. watchOS 2’ye göre çok daha hızlı olan watchOS 3 güncellemesi ile Apple Watch artık iPhone’dan bağımsız olarak çalışabiliyor. Peki, watchOS 3 güncellemesi ile gelen yenilikler neler? watchOS 3 güncellemesi ne zaman sunulacak?

iOS 10 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple, WWDC 16 etkinliğinde iOS 10 sürümünü tanıttı. iOS 10 ile gelen yenilikler, iOS 10…

watchOS 3 ile gelen yenilikler

watchOS 3 güncellemesi sayesinde Apple Watch tam 7 kat daha hızlı çalışıyor. Uygulamalar arasındaki sinir bozucu geçiş süresi watchOS 3 güncellemsi ile tarih oluyor. Apple ayrıca Dock özelliğini watchOS 3 ile Apple Watch’a ekliyor. Peki, nedir bu dock? 

Güncelleme ile ayrıca iOS’ten bildiğimiz denetim merkezi özelliği Apple Watch’a ekleniyor. Bu bölümde Apple Watch’un sistem kısayollarına ulaşabileceksiniz.

Apple Watch dock sayesinde favori uygulamalarınızı dock’a ekleyebiliyor ve kolayca ulaşabiliyorsunuz. Apple, watchOS 3 güncellemesi ile saat ile mesaj yazılmaz kavramını ortadan kaldırıyor. Scribble uygulaması sayesinde artık Apple Watch üzerinden kolayca mesaj yazabileceksiniz.

macOS Sierra Tanıtıldı!

Apple, WWDC 16 etkinliğinde Macbook cihazlarının yeni işletim sistemi olan macOS Sierra’yı…

Apple Watch’un kadranlarına yenileri ekleniyor. Bunlardan en çok beğenileni ise Micky’e alternatif olan Minnie Mouse oldu. Renkleri kişiselleştirilebilen Minnie kadranı oldukça hoş görünüyor.

Acil durumlar için geliştirilen özellik sayesinde Apple Watch üzerinden çok 911‘i arayabilecek ve konum bilginizi daha önce tanımladığınız yakınınıza gönderebileceksiniz. Bu özellik muhtemelen Türkiye‘de de çalışacak.

Activity sharing özelliği sayesinde günlük aktivitelerinizi arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşabileceksiniz. watchOS 3 ile geliştiriler için yeni API’ler sunuluyor. Bu API’ler sayesinde oyunlar ve fitness uygulamaları daha çok özelliğe sahip olacak.

Sosyal etkileşim aracılığıyla motive olmak, fitness ve sağlık davranışlarını değiştirme konusunda önemli bir faktördür. Şimdi watchOS 3 ile sonuçları arkadaşlar, aile ve hatta kişisel eğitmenle paylaşmak, karşılaştırmak ve onlarla yarışmak mümkün. Kullanıcılar, tamamlanan Aktivite halkaları, bitirilen antrenmanlar ve kazanılan başarılar gibi arkadaşlarına ait ilerleme durumları hakkında bildirimler alabiliyorlar.

Aktivite paylaşımı şimdi Mesajlar uygulamasıyla doğrudan bağlantılı. Bu sayede kullanıcılar Aktivite ve Antrenmanlar için özelleştirilmiş yeni Smart Replies ile, arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurabiliyor, onları motive edebiliyor veya başarılarını kutlayabiliyorlar.

watchOS 3’te Aktivite uygulaması deneyimi şimdi tekerlekli sandalyedeki kullanıcılar için de optimize edildi. Tekerlekli sandalyeyi itmek için yapılan hareketler tüm günün kalori hedeflerine ekleniyor, “ayağa kalkma zamanı” hatırlatması “tekerlek çevirme zamanı” hatırlatması olarak değişiyor ve tekerlekli sandalyelere özel antrenmanlar bulunuyor. 

Yepyeni Breathe uygulaması ise kullanıcıları gün içinde kısa süreli derin nefes alma egzersizleri yapmaya teşvik ediyor. Güzel ve dinlendirici görseller ve dokunma geri bildirimleri, bir ila beş dakika süren derin nefes alma egzersizlerinde kullanıcılara yol gösteriyor ve egzersizler tamamlandığında bir kalp atış hızı özeti görüntüleniyor.

watchOS 3 ne zaman gelecek?

watchOS 3 geliştirici sürümü bugün indirime sunulacak. Final sürümü sonbahar aylarında gelecek.

:: watchOS 3 hakkında düşünceleriniz neler? watchOS 3, Apple Watch aldırtır mı?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/watchos-3-ozellikleri-ve-cikis-tarihi-72441