urunilani.com hoşgeldiniz!

Xiaomi Mi Band 2 Tanıtıldı

Xiaomi Mi Band 2 Tanıtıldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bugün içerisinde Mi Band 2 cihazını resmiyete kavuşturdu. Fitness tracker görevi görecek olan Xiaomi Mi Band 2 genel özellikleriyle bu yazımızda tanıtıyoruz.

Xiaomi Mi Band 2 özellikleri

OLED ekrana sahip olan cihaz, optik kalp atış hızı izleyicisi barındırıyor. Tam 20 günlük pil ömrü sunacağı iddia edilen cihaz, hipoalerjenik silikon bandı ile cildinize zarar vermeyecek malzemeden yapılmış.

Bluetooth 4.0 bağlantısına sahip olan Xiaomi Mi Band 2, IP67 sertifikasıyla suya ve toza dayanıklı. Zaten bir fitness takip cihazında aksinin beklenmesi saçma olurdu. Fitbit Charge HR isimli piyasada belli bir kaliteye sahip olan cihaza eşdeğer olarak gösterilen Mi Band 2, fiyatıyla herkese hitap ediyor.

Fitbit, 150 dolar seviyesinden satılırken Xiaomi, Mi Band 2’yi yalnızca 22 dolardan satışa sunmayı planlıyor. Bu da nerdeyse herkesin bu cihaza ulaşabilmesini, hatta sadece denemek için bile alabilecek olduğunu gösteriyor. Xiaomi bu konuda gerçekten iyi iş çıkarmış denilebilir.

Xiaomi Mi Band 2 neler sunuyor?

Tıpkı her fitness takip cihazı gibi Xiaomi Mi Band 2 de adımlarınızı sayacak, gün içerisindeki uyku ve kalp atış düzeninizi kontrol edecek. Bunlardan ayrı olarak bağlamış olduğunuz Android cihazınıza gelen aramaları cevaplayabilecek, mesajlara ve diğer önemli bildirimlere göz atabileceksiniz.

Cihazda bulunan OLED ekran sayesinde arama ve bildirimlerden haberdar olabileceksiniz ama ekranın küçüklüğü neticesinde kimin aradığı, mesaj attığı ya da ne bildirimi olduğu gibi bilgileri oradan göremeyeceksiniz.

Cihaz 7 Haziran itibariyle Çin’de satılmaya başlanacak. Yazın sonlarına doğru ise diğer ülkelerin pazarlarında görülebilir.

:: Xiaomi Mi Band 2’yi nasıl buldunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/xiaomi-mi-band-2-tanitildi-72067