urunilani.com hoşgeldiniz!

Yeni iPhone’un bir özelliği daha belli oldu

Yeni iPhone'un bir özelliği daha belli oldu

Yeni nesil iPhone hakkındaki dedikodular vitesi yükselttikçe yükseltiyor.

Bu aralar Samsung Galaxy S7, HTC One M10 ve LG G5 hakkındaki dedikodular gündemi daha fazla meşgul ediyor. Merakla beklenen bu amiral gemilerinin tarihi yaklaşmaya başladı. Üst düzey telefonların MWC 2016’da açıklanması bekleniyor. Ancak Applesaflarında da bir hayli hareketlilik var, en azından söylenti okyanusunda iPhone 7 dalgaları yeniden başladı. Gerçi bu aralar ünlü A53 hatası da can sıktı. Her neyse lafı daha fazla uzatmadan iPhone 7 hakkındaki yeni rivayetlere bakalım.

Hatırlarsanız daha önceki raporlarda ikon haline gelen home tuşunun kalkacağı ve ekrana dahil edileceği iddia edilmi��ti. Sözde iPhone 7’ye ait sızıntı videoda da ön kısımda tuş filan yer almıyordu. Sanayi kaynaklarına dayandırılan yepyeni bir raporApple’ın home tuşunu iPhone 8’e kadar kaldırmayacağını belirtti. Kaynaklar OLED ekran teknolojisi ve geliştirilen 3D Touch’la birlikte, home tuşunun ekrana aktarılacağını düşünüyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo da OLED panellerin iPhone 8’de kullanılacağını ileri sürmüştü. Yeni rapor eski birkaç iddia ile gayet uyumlu.

Çerçevesiz iPhone 7 konsepti hayran bıraktı!

Bununla birlikte Apple’ın haptic geri dönüşüm ve parmak izi tarayıcısını (Touch ID) birleştirdiği patenti de kafaları karıştırdı.Bazı kaynaklar bu patent çözümünün iPhone 7’de kullanılabileceğini söylüyor. Hatta 3D Touch ve Touch ID birleşiminin mümkün olduğunu da iddia edenler var. Son gelişmeler bu detaylarla sınırlı. Eğer sözde iddialar doğruysa home tuşu iPhone’daki yerini koruyacak, belki daha yetenekli bir tuş olacak. Yeni gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak: Sabah Gazetesi