Hyundai, duyurduğu yeni konseptiyle geleceğine dair ipuçlarını paylaştı. IONİQ konsepti, Hyundai’nin yeni nesil yakıt teknolojisiyle çevre dostu bir yol haritası çizeceğinin sinyallerini verdi. IONİQ, üç verimli teknolojiyi bir arada sunarak dünyanın ilk ultra düşük emisyonlu otomobili olmaya hazırlanıyor. Tamamen elektrikli, Plug-in benzinli / Elektrik Hybrid veya benzinli / Elektrik Hybrid motoruyla dikkat çeken IONİQ, 2016 yılında önce Kore’de sonra da Mart ayında yapılacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Aerodinamik yapısı sayesinde sürtünme katsayısını önemli ölçüde azaltmış olarak karşımıza çıkan IONİQ, böylelikle daha fazla yakıt ekonomisi sağlarken aynı zamanda çevreye herhangi bir zararlı atık atmamış oluyor.

Ön tasarımında karakteristik Hyundai çizgilerinin yer aldığı otomobilin C şeklinde konumlandırılmış entegre LED pozisyon lambaları, parlak siyah altıgen ızgarası, geniş hava girişleri ve yumuşak tavan çizgisi tasarımındaki dikkat çekici detaylar olarak göze çarpıyor.