urunilani.com hoşgeldiniz!

Yeni Macbook Pro Konsepti Göz Dolduruyor!

Yeni Macbook Pro Konsepti Göz Dolduruyor!

Apple’ın yeni Macbook Pro modellerini 13-17 Haziran tarihlerinde San Francisco’da düzenlenecek olan WWDC 2016 etkinliğinde duyurması bekleniyor. Ancak, yıllardır Macbook Pro serisinde benzer tasarımsal çizgilerin kullanılması kullanıcıların yenilik beklentilerini ciddi oranda düşürdü.

Apple WWDC 2016 Etkinlik Tarihi Açıklandı

Apple’ın geliştirici odaklı pek çok yeniliği tanıttığı WWDC etkinliğinin bu yıl hangi tarihlerde…

Zira, kullanıcıların büyük bir bölümü veya neredeyse tamamı, yeni Macbook Pro’larda sadece donanımsal değişikliklerin gerçekleşeceğine artık kesin gözüyle bakıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni nesil Macbook Pro’lar için yapılan bir konsept çalışması, kullanıcılardan büyük beğeniler alarak keşke böyle bir tasarım kullanılsa yorumlarının dile getirilmesine neden oldu.

Fonksiyon tuşları gidiyor!

Martin Hajek tarafından hazırlanan konsept çalışmasında, Macbook Pro’da bulunan fonksiyon tuşları kaldırılarak yerine OLED dokunmatik panel yerleştiriliyor.

Bu dokunmatik panel üzerinden Spotify üzerinden dinlediğiniz bir müziği kontrol edebiliyor, batarya kapasitesi ve tarihe kadar birçok bilgiye ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca iPhone modellerinde uzun süredir kullanılan ve OS X 10.12 sürümü ile Macbook’lar ile buluşması beklenilen sesli asistan Siri‘yi, bu dokunmatik ekran üzerinden kontrol etmek ve verdiği cevapları görüntüleyebilmek mümkün.

Yeni Macbook Pro Konsept Çalışması – Galeri

Yeni Macbook Pro’ların önümüzdeki hafta düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor….

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve yukarıda bulunan linkten ulaşabileceğiniz yeni Macbook Pro konsept çalışması görüntüleri ile sizi baş başa bırakalım.

:: Martin Hajek’in hazırladığı konsept tasarımı beğendiniz mi?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/yeni-macbook-pro-konsepti-goz-dolduruyor-72306