urunilani.com hoşgeldiniz!

“Yenilenen Peugeot 208″ Türkiye pazarına sunuluyor

“Yenilenen Peugeot 208″ Türkiye pazarına sunuluyor

peugeot208
Peugeot 208, yenilenerek 41 bin 450 liradan başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına sunuluyor.

Peugeot 208, yenilenerek 41 bin 450 liradan başlayan fiyatlarla Türkiye pazarına sunuluyor.

Şirket açıklamasına göre Avrupa’da Peugeot’nun en çok satılan modeli Peugeot 208, yenilenerek 41 bin 450 liradan başlayan fiyatlarla tüketicilere sunulacak.

Yeni renkleri, 3D LED farları ve yeni kişiselleştirme aksesuarları ile daha sportif  görünüme sahip model, Aktif Şehir içi Fren Sistemi, MirrorScreen Telefon İletişimi, Geri Görüş Kamerası ve Park Assist gibi yeni teknolojik donanımlarıyla şehir içinde kullanımı kolaylaştırıyor.

Yenilenen Peugeot 208’e, 2 bin 750 liraya varan “Otomatik Vites Desteği” ve araç fiyatının yarısı peşin, yarısı ayda 606 liradan başlayan taksitlerle sahip olma şansı veriyor.

Yeni Peugeot 208’in içinde kompakt direksiyon simidi, göz hizasında yerleştirilmiş gösterge paneli ve 7″ geniş dokunmatik ekrandan oluşan Peugeot i-Cockpit de yer alıyor.

İkinci donanım seviyesinden itibaren standart olarak sunulan 7″ geniş dokunmatik ekran, radyo, navigasyon, telefon ve yol bilgisayarı gibi çeşitli araç fonksiyonlarına erişimi kolaylaştırıyor.

Model, akıllı telefon ekranının araç ekranı üzerine taşınmasını ve belirli uygulamaların kullanılmasını sağlayan yeni MirrorScreen sistemini barındırıyor.

GT Line paketi, Peugeot 508 modelinden sonra şimdi yeni 208 gamında da sunuluyor. PureTech 110 HP motor seçeneğiyle 208 GT Line, GTi’nin spor tasarımıyla tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Dış tasarımda Equalizer radyatör ızgarası, yeni 17″ hafif alaşım jantlar ve siyah aynalar aracın çizgilerini biçimlendirirken, iç mekanda spor koltuklarla direksiyon simidi ve alüminyum pedal takımı daha dinamik sürüşe davet ediyor.

85. Uluslararası Cenevre Fuarı’nda prömiyeri yapılan Yenilenen Peugeot 208, Mars Turuncu rengiyle sergilenmişti. Söz konusu model artık buz gri ve iridyum gri olarak da üretilecek.

Bu arada yenilenen Peugeot 208, tüketicilere güvenli sürüş imkanı sunuyor. Şehir içinde olası çarpışma riskini azaltan Aktif Şehir içi Güvenlik Sistemi, 30 km/s hızın altında devreye giriyor ve ihtiyaç halinde ani frenleme ile olası çarpışmaların önüne geçiyor.

Ön camın üzerine takılmış kısa huzmeli  lazer algılayıcı aynı yönde seyreden veya duran bir araç gibi engelleri algılayabiliyor.

Sistem çarpışmayı önlemek veya çarpışma hızını azaltarak olumsuz sonuçlarını sınırlandırmak için tam güçlü frenajı otomatik olarak başlatabiliyor. Bazı durumlarda, bu sistem otomatik olarak aracı durdurmaya kadar gidebiliyor ve önden giden araçla çarpışmanın önlenmesini sağlıyor.

İkinci donanım seviyesinden itibaren opsiyon olarak sunulan geri görüş kamerası büyük renkli ekranı ile günlük kullanımda park manevralarını kolaylaştırıyor.

Segmentinde öne çıkan MirrorScreen fonksiyonu ise bağlanan akıllı telefonun ekranının aracın 7″ dokunmatik ekranına yansıtılarak, ile telefon, müzik, navigasyon, vb gibi belirli mobil uygulamalara erişiliyor. Bu sayede daha zevkli ve daha güvenli bir sürüş sağlanıyor.