urunilani.com hoşgeldiniz!

Zenfone 3 – Zenfone 2 Karşılaştırma

Zenfone 3 - Zenfone 2 Karşılaştırma

Asus gün içerisinde Computex 2016 etkinliğinde adeta gövde gösterisi yaptı. Tayvanlı şirket Zenfone 3 serisini kullanıcıların beğenisine sunarken, her haliyle yepyeni bir telefon serisini karşımıza çıkardı. 

ASUS Zenfone 3 Ultra Tanıtıldı!

Asus’un bir diğer bombası Zenfone 3 Ultra oldu. Zenfone 3 Ultra özellikleri neler? Zenfone 3…

Zenfone 3 orta segment için iddialı bir akıllı telefon olurken, Zenfone 3 Deluxe ise Asus’u amiral gemisi segmentinde temsil eden ilk model oldu. Asus ayrıca büyük ekran tutkunları için 6.8 inçlik Zenfone 3 Ultra’nın duyurusunu gerçekleştirdi.

Bu haberimizde Zenfone 2’den Zenfone 3’e geçişte tasarım ve teknik özellikler noktasında nelerin değiştiğine göz atacağız.

Zenfone 3 – Zenfone 2 ekran/kasa karşılaştırması 

Söze telefonlardaki ekran-kasa özellikleriyle başlayalım. Asus, Zenfone 2’deki ekran boyutu ve çözünürlük seviyesini Zenfone 3 modelinde koruyor. Hatta telefonların ekran/kasa oranları bile neredeyse aynı. 

Zenfone 3’te Super IPS+ panele geçiş yapan Asus, yeni nesil telefonda daha net ve keskin görüntüler sunacak. Zenfone 3’te ekran önceki nesilde olduğu gibi Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle korunuyor. Burada Zenfone 3’ü özel kılan bir durum var ki; telefonun ekranı 2.5D kavisli camla kaplı ve bu cam telefona daha şık bir görünüm kazandırıyor.

6 GB RAM’li Zenfone 3 Deluxe Tanıtıldı!

Zenfone 3 Deluxe özellikleri ile Android tutkunlarını heyecanlandırmayı başardı. İşte merak…

Zenfone 3’te daha şık ve ince bir kasa karşımıza çıkıyor. Metal kasanın kullanıldığı Zenfone 3, selefine göre daha ince ve daha hafif. ZenFone 3’ün kasası 7.7 mm kalınlığında ve 155 gram ağırlığında. Bu değerler Zenfone 2’de 10.9mm kalınlık ve 170 gram ağırlık şeklinde karşımıza çıkmıştı.

sonraki

KAYNAK : http://shiftdelete.net/zenfone-3-zenfone-2-karsilastirma-71973