urunilani.com hoşgeldiniz!

2015’in en hızlı telefonu belli oldu!

2015'in en hızlı telefonu belli oldu!

2015 yılının bitimiyle birlikte yılın en hızlı akıllı telefonları açıklandı.

Piyasaya yeni bir akıllı telefon çıkartıldığında ve bu telefon piyasaya düştüğünde ilk iş bu telefonu benchmark testlerine sokmak oluyor. Çünkü benchmark testleri, cihazları farklı alanlarda test ediyor ve performans puanlarını veri tabanında tutuyor ve telefonları birbirleriyle performans anlamında kıyaslayabiliyor.

Bu anlamda AnTuTu Benchmark ise yılların çeyrek sonlarında, kendi veri tabanında listelenen en güçlü akıllı telefonları açıklıyor.AnTuTu bugün ise kısa bir süre önce geride bıraktığımız 2015 yılının en güçlü akıllı telefonlarını açıkladı.

AnTuTu’nun son V6.0 benchmark testinden en yüksek puanı iseiPhone 6s serisi akıllı telefonların aldığını görüyoruz. Hatta bu alanda cihazlar rakiplerine büyük fark atmış. Bu, aynı zamandaiPhone 6s serisinin 2015 yılının en güçlü akıllı telefonları olduğu anlamına geliyor.

Diğer taraftan iPhone 6s’i ise Huawei’nin Mate 8 modeli izliyor. Mate 8’in ardından ise Meizu Pro 5, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge+ geliyor. Ayrıca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus bu modellerin arasında 100 bin barajını aşan tek cihazlar gibi görünüyor.

İşte tam liste;