urunilani.com hoşgeldiniz!

Android güncellemelerini rahatladan yenilik!

Android güncellemelerini rahatladan yenilik!

Google, bu yılın başında Android uygulamaları için yeni bir algoritma geliştirdiğini duyurmuştu. Google’ın bu çalışmaları ilk meyvesini vermeye başladı. Google Play Store‘da yer alan uygulamalar bu yeni algoritma sayesinde artık güncelleme konusunda kullanıcıya yük olmayacak.

Android uygulamalarının güncelleme boyutları önümüzdeki yıldan itibaren yaklaşık %65 oranında küçülecek. Örneğin; Google Haritalar uygulaması şu an güncelleme için 17.5 MB bir indirme yaparken, yeni algoritma sayesinde 9.6 MB bir indirme işlemi gerçekleştirecek.

Bu işlem sayesinde toplamda Android güncellemelerinde günlük 6 petabayt‘lık yani yaklaşık olarak 6291455 GB bir tasarruf sağlanacak.

Kota dostu olan bu uygulama sayesinde daha az veri indirerek uygulamaları güncellemek mümkün. Ancak bu yeni algoritmanın tüm uygulamalarda çalışacağını söylemek güç. Bazı uygulamalar kritik güncelleme alacağı zaman komple uygulamanın tamamını indirme gibi durumlar ile karşılaşabiliyor. Bakalım Google bunun için de bir çözüm yolu geliştirdi mi?

KAYNAK : http://teknolojioku.com/haber/android-uygulamalarinin-guncelleme-boyutu-kuculuyor-38743.html