urunilani.com hoşgeldiniz!

Apple, yenilenmiş iPhone satışına başladı!

Apple, yenilenmiş iPhone satışına başladı!

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple, Amazon gibi alışveriş sitelerinde Certified Refurbished etiketi ile yenilenmiş cihazlarının satışına uzun süredir devam ediyor.

Apple iPhone SE 2017’de yenilenecek mi?

iPhone 7 serisinin çıkışının ardından gözler ailenin küçük üyesi olan iPhone SE modeline…

Online mağaza tarafında ise yenilenmiş cihazların satışını ilk defa 2007 yılında gerçekleştiren Apple, uzun bir sürenin ardından yenilenmiş cihaz satışına tekrar başladı.

Yenilenmiş iPhone modelleri yüzde 15 daha ucuz!

Amerika’da yaşayan kullanıcılar için yenilenmiş cihaz satışına online mağazası üzerinden başlayan Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini yüzde 15 daha ucuza satın alma imkanı sunuyor. 

Örnek vermek gerekirse, mağaza üzerinde 549 dolar fiyat etiketine sahip olan iPhone 6s Plus’ın yenilenmiş versiyonu 449 dolara satılıyor.

Apple’ın 1 yıl garanti ile satışa sunduğu yenilenmiş iPhone’ları, genel anlamda arızası giderildikten sonra fabrikada kasası ve bataryası değişen ve SIM kart kilidinin yer almadığı cihazlar olarak tanımlayabiliriz. 

Apple, yenilenmiş cihazları ülkemizde satacak mı?

Apple’ın bu konuda bilinen bir çalışması bulunmuyor ancak son dönemde ülkemizin popüler alışveriş sitelerinde yenilenmiş cihaz satışına başlanması, Cupertino merkezli teknoloji şirketinin ilerleyen günlerde bu sektörde bende varım diyebileceğini kanıtlıyor.

:: Apple’ın yenilenmiş iPhone satışı hakkında ne düşünüyorsunuz? Yenilenmiş cihazları tercih ediyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/apple-yenilenmis-iphone-satisina-basladi-76777