urunilani.com hoşgeldiniz!

Fitbit, Apple ve Xiaomi’yi Geride Bıraktı

Fitbit, Apple ve Xiaomi'yi Geride Bıraktı

Giyilebilir teknolojiler kategorisinde rekabet gittikçe kızışıyor. Apple akıllı saati Apple Watch ile dengeleri değiştirirken, bir diğer Amerikalı şirket Fitbit bir kez daha pazarın bir numaralı üreticisi olmayı başardı. 

Analiz ve araştırma kuruluş IDC tarafından yayınlanan rapora göre Fitbit, 2016 yılı birinci çeyrek döneminde 4.8 milyon giyilebilir cihaz satışı gerçekleştirdi. Geçen yıl aynı döneme göre satışları 1 milyon artıran Fitbit, halihazırda pazarın %24.5’lik dilimini elinde bulunduruyor.

Xiaomo Mi Band Rakibi Samsung Charm!

Samsung, uygun fiyatlarıyla bilinen Xiaomi’nin fitness bilekliği Mi Band’e rakip olarak Samsung…

İlk üç bir kez daha değişmedi

Fitbit gibi akıllı bileklik çözümleriyle başarılı satışlar gerçekleştiren Xiaomi ise ilk çeyrekte 3.7 milyon cihaz satışı gerçekleştirdi. Çinli şirket geçen yıl aynı döneme göre satışları önemli ölçüde artırmayı başarırken, şirketin son pazar payı %19 olarak açıklandı.

Giyilebilir teknolojiler kategorisinde sadece Apple Watch ile rekabet eden Apple geride bıraktığımız çeyrekte 1.5 milyon akıllı saat satışı gerçekleştirdi. Apple, akıllı saat pazarının neredeyse yarısına hükmederken, giyilebilir pazarın ise %7.5’lik dilimini elinde bulunduruyor.

Kafa Yapan Kafa Bandı (VİDEO)

CES Asia 2016’da sergilenen ilginç teknolojilerden biri de, uykunuzu getirmeye yardımcı olan bu…

Listenin dördünü sırasında Garmin yer alıyor. Amerikalı üretici geride bıraktığımız üç aylık dönemde 0.9 milyon giyilebilir cihaz satışı gerçekleştirdi. Bir önceki yıla göre satışlarını artıran Garmin şu an pazarın %3.6’lık kısmını elinde bulunduruyor.

Gear Fit akıllı bileklik ve Gear akıllı saatlerle giyilebilir teknolojiler kategorisinde boy gösteren Samsung ise 0.7 milyon cihaz satışı gerçekleştirdi. Samsung son pazar payı ise %3.6 olarak açıklandı.

Akıllı saat kategorisinde yaşanan rekabete göz attığımızda ise %46’lık pazar payıyla Apple açık ara liderliğini sürdürüyor. Pazarın %20.9’unu elinde bulunduran Samsung ikinci sırada, Motorola ise %10.9’luk oranla üçüncü sırada yer alıyor. Huawei ise listenin dördüncü sırasında.

:: Giyilebilir teknolojisiler dünyasında yaşanan rekabet hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/fitbit-apple-ve-xiaomi-geride-birakti-71561