urunilani.com hoşgeldiniz!

iPhone 7 Kaç GB RAM ile Gelecek?

iPhone 7 Kaç GB RAM ile Gelecek?

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus son dönemde suya ve toza karşı dayanıklı kasaya sahip olacakları yönünde gelişmelerle gündemde. Yeni haberlerde ise telefonlarda yer alacak RAM kapasitesine değiniliyor.

DigiTimes tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre yeni iPhone’larda  RAM kapasitesinde artış yaşanacak. Android tarafında üst seviye akıllı telefonlarda 4 GB RAM (hatta bazı orta segment modeller bile yer aldı) standart haline gelirken, 6 GB RAM’e sahip telefonlarda da artış yaşanmaya başlandı.

En Çok Satan Android Telefonlar

2016’da en çok satan Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar açıklandı. Açıklanan…

Apple cephesinde yeni iPhone’larda RAM kapasitesi artırılacak. Ancak bu artış sadece Plus modeline özgü olabilir. Apple haberlerinde güvenilir bir kaynak olarak gösterilen analist Ming-Chi Kuo da, iPhone 7 Plus modelinde 3 GB RAM kullanılacağı yönünde beyanatlarda bulundu. 

iPhone 7’de ise tıpkı iPhone 6s modelleri ve iPhone SE’de olduğu gibi 2 GB RAM’in kullanılması bekleniyor.

iPhone 7 serisiyle birlikte Apple’ın standart ve büyük ekranlı iPhone’lar arasındaki donanım farklılıklarını daha belirgin hale getirmek istediği biliniyor.

Galaxy Note 7 S-Pen Özellikleri

Samsung, Galaxy Note 7’ye eşlik eden S-Pen kalemi önemli ölçüde geliştirdi. Yeni S-Pen hem…

Daha önce ekran, kamera, pil, işlemci frekans hızı tarafında ayrılan telefonların RAM kapasiteleri de bu defa farklı olacak.  Ayrıca çift arka kamera ve Smart Connector bağlantı noktası da yine iPhone 7 serisinde telefonlar arasındaki belirgin farklar olacak.

:: Yeni nesil iPhone’larda kullanılacak RAM kapasiteleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/iphone-7-kac-gb-ram-ile-gelecek-74048