urunilani.com hoşgeldiniz!

LG G5 Kamera Puanı Belli Oldu

LG G5 Kamera Puanı Belli Oldu

Teknoloji dünyasında detaylı ve tarafsız makine, sensör ve lens testlerini gerçekleştiren saygın site DxOMark bu defa LG’nin 2015 model amiral gemisi akıllı telefonu G5’in çift kamera sistemini test etti.

DxOMark tarafından yayınlanan rapora geçmeden önce LG G5’in arka kamerası neler sunuyor bir göz atalım.

Telefonun arka bölümünde çift kamera sistemi yer alıyor. F/1.8 lensin eşlik ettiği kameralardan biri 16 megapiksel çözünürlüğündeyken, f/2.4 lensin kullandığı 8 megapiksel çözünürlülüklü diğer sensör ise 135 derece açıya kadar fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor.

LG G5 kamera testinden kaç puan aldı?

DxOMark tarafından yayınlanan rapora göre LG G5 kamera testinden 86 puan (fotoğraf 88, video 82) aldı. Bu sonuç LG G5’i en iyi kameraya sahip telefonlar listesinde beşinci sıraya yerleştiriyor.

LG G5; Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge ile aynı puanı alırken HTC 10, Galaxy S7 edge, Galaxy S6 edge+ ve Xperia Z5’in ise gerisinde kalıyor.

LG G5’in kamerası her koşulda çok iyi sonuçlara imza atmanın yanında, hızlı ve hassas odaklanma noktasında yine başarılı işler çıkarıyor. Detayların korunması ve her koşulda doğru beyaz renk gösterimi kameranın iyi olduğu bir diğer nokta.

Ancak düşük ışık koşullarında oluşan hafif gölgelenme, parlak ışıklarda HDR çekimlerde renklerde oluşan gürültü ve düşük ışık koşullarında detayların kaybolması kamera adına belirtilen olumsuzluklar.

LG G5 İnceleme

Merakla beklenen LG G5 test merkezimize geldi! Bakalım LG’nin yeni amiral gemisi G5 bizlere neler…

Hızlı odaklanma, parlak ışıkta detayların korunması ve parlak ışıkta iyi stabilizasyon kameranın video çekiminde başarılı olduğu noktalar. Olumsuzluklar ise düşük ışık koşullarında renklerde oluşan gözle görülür gürültü, beyaz dengesinde stabilitenin yakalamaması ve detayların kaybolması şeklinde sıralanıyor.

:: LG G5’in kamera performansı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/lg-g5-kamera-puani-belli-oldu-72518