urunilani.com hoşgeldiniz!

Ödemelerinizi otomobiliniz yapsın!

Ödemelerinizi otomobiliniz yapsın!

İşten geç çıktınız, eve koştururken akşam için yiyecek bir şeyler almayı, eşinizin ya da çocuğunuzun  “sakın unutma” diye tembihlediği ve ertesi günkü ödevinde kullanacağı kırtasiye malzemesini unuttunuz!

Mastercard, IBM ve General Motors ile yaptığı iş birliğiyle beraber,  önümüzdeki yıl içerisinde eve dönerken arabanız size eve gitmeden yapmanız gerekenleri hatırlatacak, üstüne üstlük, arabanızdan inmeden veya cüzdanınıza dokunmadan istediğinizi alıp, ödemesini yapabilme imkanı sunacak. 

2017 yılında otomobillerde görebileceğiz

OnStar Go adı verilen bu akıllı mobilite platformu ile, Mastercard’ın güvenli ödeme teknolojilerine bir yenisi daha eklenmiş olacak. Platform 2017 yılından itibaren GM marka otomobillere entegre edilmeye başlanacak.

Dijital dönüşümle birlikte tüketici beklentilerinin hızla değiştiği, artık Wi-fi erişimi olan, sesle komut verebildiğiniz, anahtarsız çalışan, uzaktan kumanda edilen arabaların hayal olmadığı günümüzde, temassız ödeme sistemi Masterpass ile OnStar Go entegrasyonu tüketicilerin hızlı, güvenli, pratik ödeme çözümleri arayışına cevap olacak. Müşteriler arabalarının konforunda, kolaylıkla alışverişlerini tamamlayabilecekler. 

OnStar Go nasıl çalışıyor?

IBM Watson ile çalışan OnStar Go sistemi, arabanızdan inmeden alışverişe imkan tanırken, müşteri ile mağaza arasında da yepyeni bir bağ kuruyor.

Örneğin, müşteri OnStar Go programına dahil olan bir restorandan kahvaltı almak istediğinde, restoran müşteriye geçmişteki tercihlerine dayalı olarak bir menü önerebiliyor. Böylece ne yiyeceğini seçmek ile kaybedilen zaman kazanılıyor, hatta müşteri siparişi önceden verip, ödemesini de arabasından yapabiliyor. Müşteri bu restorandan alışveriş yapmaya devam ettikçe ve tercihlerine yönelik bilgi havuzu büyüdükçe, restoran müşteriye ve zevklerine daha uygun önerilerde bulunabiliyor.

:: Otomobilden ödeme ülkemizde yaygınlaşsa, kullanır mısınız?

 

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/odemelerinizi-otomobiliniz-yapsin-76529