urunilani.com hoşgeldiniz!

Pebble’a Fitness Odaklı Dev Güncelleme!

Pebble'a Fitness Odaklı Dev Güncelleme!

Günümüzde akıllı saatler, obeziteye karşı savaşmada teknoloji severlerin yardımına koşuyor. Teknolojinin gelişmesi, son zamanlara kadar hareketsizliği doğursa da firmalar geçtiğimiz senelerde yaptıkları atılımlarla obeziteye karşı savaşmaya da başladılar. Pebble da fitness amaçlarına ulaşmak isteyen insanların kullandıkları ürünlerden biri.

Pebble sürekli yanınızda

Pebble akıllı saatiniz varsa, fitness ve sağlıklı yaşam amaçlarınıza yeni şeyler ekleyebilirsiniz, çünkü cihaz 3.12 sürüm kodlu yazılım güncellemesini aldı. Eğer Pebble’ın Time serisinden bir saate sahipseniz, uzun yürüyüşler ve koşular artık otomatik olarak algılanacak ve takip edilecek. Aktivite sonunda, grafik dâhilinde saatinize detaylı bir özet gelecek.

Tilki uykunuzu kontrol edin

Smart Alarm adı verilen yeni bir özellik sayesinde her sabah yatağınızdan tazelenmiş bir şekilde çıkmanız sağlanacak. Eğer saat sizin gün içerisinde uykuya daldığınızı anlarsa önceden 30 dakikaya kadar sizi uyandıracağı süreyi seçebilirsiniz. Güncelleme sonrasında, attığınız tüm adımların sayısı, uyuduğunuz saat gibi değerler Pebble zaman çizelgenizde görünecek.

Sıra iOS’te

Daha önce Android için hâlihazırda sunulmuş olan iki mesajlaşma yöntemi, artık iOS kullanıcıları için de sunulmuş durumda.  İlk yöntem, SMS göndermek. Daha önceden yazılmış yani şablon haline getirilmiş bir mesajı favori kontağınıza Pebble üzerinden gönderebiliyorsunuz. Diğer özellik ise “Gelen Çağrılar” özelliği. Gelen aramaya sesli mesaj ile dönüş yapabilmenizi sağlıyor.

Uygulamalar da güncellendi

SMS gönderme seçeneği sadece Time serisi modeller için geçerli. Diğer özellik için ise operatörün destek vermesi gerekiyor. Ayrıca Pebble Time serisi saatlerin Android ve iOS uygulamalarında artık Sağlık sekmesi bulunacak (Health Tab). Bu sekmede adım sayacı, uyku zamanı, koşu bilgileri, küçük şekerlemeler ve uzun yürüyüşler gibi aktivite raporları grafik halinde yer alacak.

:: Pebble için yapılan güncellemeleri nasıl buldunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/pebble-fitness-uygulamalari-71363