urunilani.com hoşgeldiniz!

S7 ile Gear VR bağlantısına Nougat engeli!

S7 ile Gear VR bağlantısına Nougat engeli!

Samsung, 9 Kasım itibariyle Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modelleri için Android 7.0 Nougat beta testlerini başlatmıştı. Haberine de aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge için Nougat Beta süreci başladı

Samsung Galaxy S7 edge ve Galaxy S7 için Android 7.0 Nougat beta testleri 9 Kasım itibariyle…

Beta testlerine katılan Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge kullanıcıları için üzücü bir haber ortaya çıktı. Samsung’un sanal gerçeklik gözlüğü Gear VR, Android 7.0 Nougat sürümüyle beraber Galaxy S7 ve S7 edge modellerinde şimdilik çalışmıyor.

Oculus uygulamasının Nougat desteği yok!

Gear VR‘ın en büyük avantajı, arkasında VR tarafının en büyük ismi olan Oculus’un olması. Samsung Gear VR, Oculus uygulama mağazasıyla beraber kullanıcılara, diğer mobil VR çözümlerinden çok daha fazla içerik sunmasıyla dikkat çekiyor.

Oculus’un, şu an Android 7.0 Nougat sürümüne destek vermediği ortaya çıktı. Bu yüzden uygulama tam randımanlı çalışmadığı için, kullanıcılar Gear VR kullanamıyorlar.

Beta olduğu için sorunların olması doğal

Henüz Android 7.0 Nougat güncellemesi, Galaxy S7 ve S7 edge modellerinde beta aşamasında olduğu için, bu ve benzeri sorunların yaşanması doğal olarak karşılanıyor.

Bakalım Android 7.0 Nougat güncellemesinin resmi olarak dağıtılmaya başlanacağı süreye kadar, Oculus uygulamasını güncelleyebilecek mi, merak edilen konu o.

:: Gear VR kullanıyor musunuz?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/galaxy-s7-ile-gear-vr-baglantisina-nougat-engeli-77104