urunilani.com hoşgeldiniz!
Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı!

Samsung yeni bir esnek ekran patenti aldı!

Geleceğe dönük teknolojiler için firmalar son hız çalışmaya devam ediyor. Bu firmalardan biri olan Samsung, yeni geliştireceği esnek ekranlar için yeni bir patenti daha bünyesine kattı.

Samsung’tan Esnek Ekrana Büyük Yatırım!

Reuters’ın haberine göre Samsung, esnek OLED ekrana sahip geleceğin telefon ve tablet modelleri…

Koreli firma bildiğiniz üzere esnek ekranlar için yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalıştığı bu teknoloji ile artık hayal ettiğimiz esnek ekranlara yakın bir zamanda kavuşacağız gibi görünüyor.  Son zamanlarda esnek ekran söylentileri ile çıkan Samsung, bu seferde karşımıza kendiliğinden katlanabilir ekran haberi ile çıktı.

Samsung’tan kendi kendine katlabilen ekran!

Samsung yetkilileri ‘’kendi kendine katlabilen ekran’’ patentini ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından verildiği duyurdu. Karşımıza yeni teknolojiler ile çıkmaya hazırlanan Samsung,Note 7’den sonra uğradığı büyük zararın yaralarını sarmak istiyor.

Pek fazla ayrıntıya girmeden kendi kendine katlanabilir ekranının hakkında teknik ayrıntılar paylaşan Samsung, yapay kas yapısı sayesinde dışarıdan hiçbir kuvvet uygulanmadan ekranın katlanabileceğini belirtti. Akıllı malzeme sisteminden yararlanacak olan Samsung, sinema filmlerinde gördüğümüz kendiliğinden katlanabilen ekran teknolojisiyle yeni bir çağ başlatmayı hedefliyor.

::Samsung’un yeni teknoloji arayışları, Note 7’den uğradığı kapatabilecek mi?

Kaydet

Kaydet

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/samsung-yeni-bir-esnek-ekran-patenti-aldi-77262