urunilani.com hoşgeldiniz!

Samsung’da iPhone 7 ezgileri

Samsung'da iPhone 7 ezgileri

Geride bıraktığımız haftalarda, Galaxy S7 edge’in yeni mercan mavisi renkle satılmaya başlamıştı. Note 7’den bildiğimiz bu renk, söz konusu telefonun piyasadan kaldırılmasıyla geri planda kalmıştı. Güney Koreli şirket, daha çok ön planda olması gerektiğini düşündüğü bu rengi, Galaxy S7 edge’e de uygulayarak alışılmışın dışında bir politika izlemişti.

Bildiğimiz üzere Note 7 artık piyasadan kaldırıldı ve Samsung’un elinde amiral gemisi olarak aylar önce tanıtılan S7 ve S7 edge kaldı. Bu nedenle Samsung tüm ağırlığını bu iki telefona verdi. Ta ki önümüzdeki şubat ayında yeni Galaxy S8 tanıtılana kadar…

Yukarıdaki fotoğrafta da gördüğümüz üzere Samsung, mercan mavisinden sonra Galaxy S7 edge’e yeni bir renk daha getiriyor. Samsung, iPhone 7’de tanıtılan jet siyah rengini Galaxy S7 edge’de kullanmayı hedefliyor.

Söz konusu modellerin fotoğrafları, Çinli mikroblog sitesi Weibo’da sızdırıldı. 128GB depolama alanına sahip olması beklenen bu modelin, çerçeveleri dahil komple siyah renge büründüğü görünüyor.

Bildiğimiz üzere hali hazırda S7 edge’de siyaha yakın koyu lacivert bir renk kullanılıyor. Fotoğraflarda da gördüğümüz üzere yeni parlak siyah modelin tamamen simsiyah olduğu göze çarpıyor; tıpkı jet siyah renkli iPhone 7 gibi… Tabii bu renk, yine iPhone 7’de olduğu gibi dayanıklılık konusunda soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Zira bildiğimiz üzere iPhone 7’nin jet siyah renginin çok kolay çizilebildiği açıklanmıştı.

Nougat ile birlikte Full HD ekran

Diğer taraftan Galaxy S7’lerin ekran çözünürlüğünün, Andorid 7.0 Nougat güncellemesiyle birlikte 2K’dan Full HD’ye düşürüleceği iddia ediliyor.

Android Central’ın iddiasına göre, bu sayede daha az piksel sayısı olacağından ötürü işlemci daha az yorulacak ve haliyle bataryanın ömrü uzayacak.

Samsung Galaxy S7 edge, Note 7’ye büründü

Galaxy Note 7’nin üretiminin durdurulması ve piyasadan geri toplanmasının ardından, Samsung’un elinde iki amiral gemisi kaldı: S7 ve S7 edge. Şubat ayında düzenlenen MWC 2016’da tanıtılan S7 edge, artık yepyeni bir renge sahip. Mercan mavisi olarak adlandırılan bu rengi ilk olarak Note 7’de görmüştük. Hatta tanıtım filmlerinde ve fotoğraflarda ağırlıklı olarak mavi renkli Note 7’ler ön plana çıkarılmıştı. Fakat Note 7’nin fiyaskoyla sonuçlanması nedeniyle, bir hayli dikkat çekici olan bu renk de sönük kalmıştı. İşte Samsung, kullanıcıların oldukça beğendiği bu rengi şimdi de S7 edge’e getirdi. Samsung’un resmi sitesinden yapılan açıklamada, mercan mavisi rengine sahip Galaxy S7 edge’lerin 1 Kasım (bugün) itibarıyla teknoloji marketlerindeki raflarda yerini alacağını duyurdu. Böylece Galaxy S7 edge, 6. rengine kavuşmuş oldu. Mercan mavisi renkli S7 edge, şimdilik dünya çapında seçili mağazalarda satışa sunulacak. Bu rengin, talep görmesi durumunda Türkiye’de de satışa sunulabileceği ifade ediliyor.Note 7 krizinde ABD parmağı Samsung dibi gördü

iPhone 7 çok kolay çizilebiliyor

Apple’ın geçtiğimiz gün tanıttığı iPhone 7’ye dair detaylar ortaya çıkmaya başladı. Tanıtım haberinde de belirttiğimiz üzere yeni iPhone tasarım anlamında köklü değişimler vaat etmiyor. Apple bu telefonda daha ziyade teknik anlamda geliştirmelere gitti.iPhone 7 resmen tanıtıldı! iPhone 7’de dış görünüm anlamındaki en büyük değişimin renk tercihinde olduğunu söyleyebiliriz. Zira Apple uzay grisi rengini rafa kaldırdı ve siyah ile jet siyahı rengini kullanıcıların beğenisini sundu. 6s’te kullanılan gümüş, altın ve gül altın renkleriyle yoluna devam eden iPhone 7, toplamda 5 adet renk seçeneğiyle satılıyor.Bu renkler arasında en çok dikkat çekenin jet siyahı olduğunu söyleyebiliriz. Zira çeşitli cilalama yöntemleriyle elde edilen bu renk oldukça göz alıcı görünüyor. Lakin “gülü seven dikenine katlanır” misali bu rengin de ciddi bir sorunu bulunuyor. Apple’ın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre jet siyahı renkli iPhone 7 kolaylıkla çizilebiliyor. Açıklama şu şekilde:Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama süreciyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler oluşabilir. Bu yüzden, iPhone’unuzu korumak için sunduğumuz kılıflardan birini kullanmanızı öneririz. Sözün özü Apple, çok beğenerek satın almak istediğiniz jet siyah renkli iPhone 7 için kılıf öneriyor. Böylece o parlak görünümlü iPhone 7’nin de bir önemi kalmıyor. Zira kılıfla beraber iPhone 7’nin 6s’ten hiçbir farkı kalmayacak (görünüm olarak). iPhone 7 suya dayanıklı ancak garantisi yok Bildiğimiz üzere iPhone 7 ve 7 Plus IP67 sertifikasına sahip. Yani suya ve toza dayanıklı olarak tasarlanmış. Lakin anlaşılan o ki Apple bu konuda kendisine fazla güvenmiyor. Zira resmi siteden yapılan açıklamaya göre, sıvı temasına bağlı hasarlar garanti kapsamına dahil edilmiyor. Yani Apple bu konuda müşterilerine “iPhone 7 suya ve toza dayanıklı fakat bunun garantisini veremiyoruz” diyor. Apple’ın resmi sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:iPhone 7 ve iPhone 7 Plus suya, sıçramalara ve toza dayanıklıdır. Aygıtlar kontrollü laboratuvar koşullarında test edilmiş ve 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesini elde etmiştir. Suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir. Islak bir iPhone’u şarj etmeye çalışmayın. Temizleme ve kurulama yönergeleri için lütfen kullanım kılavuzunu inceleyin. Sıvı temasına bağlı hasarlar garanti kapsamında değildir.

KAYNAK : Yenişafak