urunilani.com hoşgeldiniz!

Sony Xperia C4’e yakından bakış

Sony Xperia C4’e yakından bakış

Sony-Xperia-C4

Akıllı telefon pazarındaki en büyük markalardan olan, ancak son yıllarda zarar etmeye başlayan Sony, Selfie odaklı yeni modelini tanıttı.

2014 yılında ortaya çıkan Selfie akımının etkisi ile ilk Selfie odaklı telefonlardan biri olan Xperia C3’ü tanıtan Sony bu yıl Xperia C4 ile çok daha güçlü özelliklere sahip yeni bir Selfie odaklı modeli ile karşımıza çıkıyor. Peki, Xperia C4’ün dikkat çeken özellikleri neler? İsterseniz sözü fazla uzatmadan Xperia C4’e daha yakından bakalım.

5.5 inç büyük ekran

Full HD çözünürlüklü 5.5 inç boyuttaki IPS LCD ekranı ile hem yüksek görüntü kalitesi, hem de büyük ekranda eğlenceli bir medya, internet ve oyun deneyimi, Xperia C4 kullanacakları bekliyor.

Orta seviye MediaTek işlemci
Piyasadaki pek çok modelde yer alan ve başarılı bir kullanıcı deneyimi sunan 8 çekirdekli MediaTek MT6752 işlemcisinden gücünü alan Sony Xperia C4, grafik bölümünde Mali T760 grafik işlemcisiyle büyük ekranına yetecek gücü elde ediyor.

Başarılı depolama alanı
2 GB RAM ile henüz geçtiğimiz yılın amiral gemisi modellerindeki RAM’i sunan Sony Xperia C4, MicroSD kart ile 128 GB kadar artırılabilen 16 GB depolama alanı ile, kullanıcısına yeterli olabilecek ortalama bir depolama alanına sahip.

Sony Xperia C4’ün dikkat çeken özellikleri bunlarla sınırlı. Diğer özellikler, genel olarak piyasadaki telefonların pek çoğunda yer alıyor.

Detaylı teknik özelliklerine baktığımızda 5.5 inç boyutta ve Full HD çözünürlüklü çizilmeye dayanıklı ve 10 parmak dokunmatik IPS LCD ekranın kullanıldığı Sony Xperia C4, arkasında 13 Megapiksel çözünürlükte Full HD video çekebilen ana kamera ve önünde Selfie odaklı ve flaşlı 5 Megapiksel ön kamera ile geliyor.

İşlemci bölümünde 1.7 Ghz hızında 8 adet Cortex A53 çekirdeklerine sahip MediaTek’in MT6752 adlı işlemcisinden gücünü alan telefon, Mali T760 MP2 grafik işlemcisi ile başarılı görünüyor. Xperia C4’ün depolama bölümünde ise 2 GB RAM, 16 GB dahili depolama alanı ve arttırılabilir hafıza desteği bulunuyor.

Son olarak 2600 mAh batarya ile ortalama 1 gün pil ömrü sunacağını tahmin ettiğimiz telefon, Haziran ayı itibariyle satışa sunulacak.