urunilani.com hoşgeldiniz!

Sony Xperia M4 Aqua’nın 5 etkileyici özelliği

Sony Xperia M4 Aqua’nın 5 etkileyici özelliği

sony-xperia-m4

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri haline gelen Sony, şu günlerde yeni Xperia M4 Aqua modeliyle dikkatleri çekiyor. Suya dayanıklılık, 2 gün pil ömrü ve iki güçlü kamera gibi sağlam özellikleriyle öne çıkan cihaz, rakiplerini bir adım geride bırakacak gibi duruyor. Sizler için Sony Xperia M4 Aqua’nın etkileyici özelliklerini bir araya getirdik.

Suya dayanıklı tasarım
Günlük hayatta cep telefonlarının herhangi bir sebepten ıslanma ihtimali yüksek. Bu durumda suya dayanıklı bir telefon, kullanıcı için cazip bir çözüm oluyor. Xperia M4 Aqua bu anlamda oldukça etkili bir cihaz. Suya dayanıklı tasarımı sayesinde yağmurda bile güçlü koruma sağlıyor. Böylece cihazınızın ıslanması herhangi bir sorun yaratmıyor. Ayrıca cihazınız ince toz partiküllerine karşı da korunmuş oluyor.

Xperia M4 Aqua IP Koruma derecesi bakımından da en yüksek seviyeye sahip. IP65/68 derecesi, cihazın toza ve suya karşı oldukça dirençli olduğunu gösteriyor.

Kusursuz ve parlak anılar için 13 MP kamera
Xperia M4 Aqua, 13 megapiksel arka kamerası, mobil görüntü sensörü olarak Exmor RS™ ve inanılmaz netlik ve parlaklığa ulaşabilmenizi sağlayan HDR özelliğiyle kusursuz fotoğraflar elde etmenizi sağlıyor.
Süper Otomatik modu sayesinde, ışıklandırılmış gece manzaralarından yakın plan çekimlerine kadar her koşulda en iyi fotoğrafı yakalayabiliyor. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) moduyla da arka planda güçlü bir ışık olduğunda bile harika çekimler yapabilmenize olanak tanıyor. Bu özelliğiyle görüntüyü farklı pozlama düzeylerinde yakalayarak fotoğraflarınızın daha net görünmesini sağlıyor.

Exmor RS™ teknolojisiyle de, zorlu ışık koşullarında gürültü seviyesini azaltıp son derece canlı, net ve detaylı çekimler yapıyor. Süper geniş açılı lens ve 5 megapiksel ön kamerasıyla dikkat çeken Xperia M4 Aqua’da kendinizin ve arkadaşlarınızın en iyi fotoğraflarını çekebilirsiniz. 5 megapiksel ön kamera, 88 derece görüş alanı bulunan bir 22 mm geniş açılı lens ile donatılmıştır. Böylece daha geniş bir görüntüye ulaşır, daha kalabalık grupları kareye alabilirsiniz.

Uzun süre dayanabilen pil
Mobil kullanıcıların en büyük problemlerinden biri de, bataryanın uzun süre dayanmaması. Xperia M4 Aqua, oldukça güçlü piliyle bu derdimize deva olacak gibi görünüyor. Cihaz, uzun süre dayanabilen piliyle iki günlük kullanım vaat ediyor. Bundan böyle cihazınızı pili bitecek endişesi duymadan rahatça kullanabilirsiniz.
Battery STAMINA Modu, uzatılmış kullanım modu ve uzatılmış bekleme modu gibi özelliklerle kullanım süresini arttırmanız da mümkün.

Battery STAMINA Modu ile fazla çaba sarfetmeden pilinizi daha uzun süre kullanabilir, uzatılmış kullanım modu ile kullanım süresini %14 oranında arttırabilirsiniz.

Mükemmel Ekran
Xperia M4 Aqua, oldukça büyük ve parlak 5 inç HD ekranıyla sizleri harika bir görüntü kalitesiyle buluşturuyor. IPS teknolojisi ile capcanlı renkler ve her bakımdan kusursuz bir izleme açısı sunuyor.

Şimşek hızında performans
Qualcomm Snapdragon 615 64 bit Sekiz Çekirdekli işlemciye sahip akıllı telefon, oldukça hızlı çalışıyor. Bu sayede birkaç uygulamayı aynı anda çalıştırabilirken, internette daha hızlı hareket edebilirsiniz. Ayrıca izlemek istediğiniz videolar da fazla beklemeden açılacaktır.

LTE/4G modeme sahip cihaz, 150 Mbit/s indirme ve 50 Mbit/s yükleme hızlarına kadar yüksek hızda İnternet bağlantıları yapabilmenize imkan tanıyor.