urunilani.com hoşgeldiniz!

Sürücüsüz Otobüsler Seferlerine Başlıyor

Sürücüsüz Otobüsler Seferlerine Başlıyor

Sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda öncü ülkelerden biri olan İngiltere, Londra’nın sokaklarında Google’ın sürücüsüz otomobillerinin test aşamasına ev sahipliği yaparken, Mercedes Benz ile sürücüsüz tır çözümleri konusunda anlaşmaya varmıştı.

İngiltere şimdiki süreçte daha önce açıkladığı, 2016 yılı içerisinde kullanıma sunmayı amaçladığı sürücüsüz otobüs kapsülleri hizmete giriyor.

Sürücüsüz Otobüsler Yollara İniyor

İngiltere Ulaştırma Araştırma Laboratuvarı(TRL), GATEway adını taşıyan projenin kaydını gün itibariyle açtı. Bu demek oluyor ki, sürücüsüz otobüs kapsülleri  en kısa zamanda devreye girecek.

GATEway Projesinin Direktörü Nick Reed konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sürücüsüz araç taşımacılığının muhtemelen at arabasının bulunuşundan sonraki otomotiv endüstrideki en büyük gelişmenin olduğunu kaydetti.

Her vatandaşın gönül rahatlığıyla söz konusu araçlara binebileceğini ifade eden Reed, GATEway araçlarının yolculara yolculukları sırasında tam güvence sunduğunu dile getirdi.

Westfield Sportscars, Oxbotica gibi şirketlerden getirilen uzmanlardan oluşan ekip ile geliştirilen Ultra Pod adlı kapsüller, 6 kişilik yolcu kapasitesine sahip olacak ve en fazla 40km/s hıza ulaşabilecek.

:: İstanbul ve Türkiye genelinde benzer bir projenin uygulanabileceğini düşünüyor musunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/surucusuz-otobusler-yollara-cikiyor-71469