urunilani.com hoşgeldiniz!

Xiaomi Mi 5’in Kamera Performansı Nasıl?

Xiaomi Mi 5'in Kamera Performansı Nasıl?

Xiaomi’nin şubat ayında kullanıcıların beğenisine sunduğu amiral gemisi akıllı telefon Mi 5 tasarım ve teknik özellikleri itibariyle beğeni toplayan bir model olmuştu.

Çin’de 14 milyon ön sipariş alarak bu alanda bir rekorun altına imza atan Mi 5’in 16 megapiksel çözünürlüklü ana kamerası ünlü fotoğraf test sitesi DxOMark’ın elinden geçti. Sitenin yayınladığı veriler Mi 5’in kamera noktasında mevcut tepe modellerinin bir hayli gerisinde kaldığını gösteriyor.

Xiaomi Mi 5 Ön İnceleme (Detaylı)

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 5 modelini detaylarıyla bu videoda inceledik. Galaxy S7…

Test sonuçlarına geçmeden önce Xiaomi Mi 5’in kamera özelliklerine hızlıca değinecek olursak; telefonda 16 megapiksel Sony IMX298 sensör kullanılıyor. Söz konusu sensöre f/2.0 lens eşlik ediyor.

Arka kamera ayrıca 4 eksenli Optik Görüntü Sabitleme (OIS) teknolojisini kullanıyor. Faz algılamalı otofokus, 4K video ve çift LED flaş Mi 5’in kamera performansında etkili olan diğer detaylar.

Xiaomi Mi 5, fotoğraf (80 puan) ve video çekim (76 puan) performans ortalamaları alındığında 79 puanla 8. sırada yer alıyor. Tabii burada aynı puanı alan birden fazla cihazın olduğunu belirtelim. Samsung Galaxy S5, Xperia M5, Xperia Z3 ve Xperia Z2 DxOMark testinden daha önce 79 puan alan diğer telefonlar.

Xiaomi Mi 5’in kamera performansı hayal kırıklığı

Xiaomi Mi 5 kamera performansıyla bu noktada hayal kırıklığı yaratırken, telefon 2015 ve 2016 tepe modellerinin bir hayli gerisinde kalıyor. Sıralamanın zirvesinde ise 88 ortalama puanla HTC 10 ve Galaxy S7 edge yer alıyor.

Aydınlık ortamlarda iyi bir fotoğraf çekim performansı ortaya koyan Xiaomi Mi 5, yine hızlı odaklanma ve detay göstermede görevini iyi yapıyor. Söz konusu düşük ışık koşulları olduğunda ise Mi 5 detay görüntüleme noktasında pek de başarılı olamıyor.

Xiaomi Mi 5’te asıl hayal kırıklığı yaratan nokta video çekim performansı oldu. 4 eksenli OIS teknolojisi tüm çekim ortamlarında etkisini gösteremiyor. Video adına olumlu tek nokta ise iyi bir odaklanmanın gerçekleştirilmesi.

Xiaomi‘nin önümüzdeki süreçte yayınlayacağı kapsamlı bir güncelleme ile kamera performansını önemli ölçüde artırması bekleniyor. 

:: Xiaomi Mi 5’in kamera performansı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

KAYNAK : http://shiftdelete.net/xiaomi-mi-5-kamera-performansi-71545