urunilani.com hoşgeldiniz!

Yenilenmiş BMW i3 geliyor

Yenilenmiş BMW i3 geliyor

Piyasaya ilk kez 2012 yılında sürülen BMW i3 yenilenmiş haliyle otomobil tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. BMW’nin küçük boyutlardaki elektrikli otomobili hangi yeniliklerle mi gelecek?

Otomobil fiyatlarına ne kadar zam geldi?

Otomobiller için yapılan ÖTV düzenlemesinin ardından, fiyatlarda ciddi değişiklikler yaşandı….

Yeni ve tekrar tasarlanmış BMW i3 2017’de çıkabilir

Son haberlere göre, Alman otomobil üreticisi BMW yeni ve baştan tasarladığı i3 modelini 2017 yılı içerisinde satışa sunacak. Elektrikli otomobilin görsel bir makyajdan geçirileceği, ayrıca bataryaya eklemeler ve mesafe geliştirmeleri yapılacağı ifade ediliyor.

BMW i3’ün arka ve ön tasarımı güncellenecekken, yeni batarya teknolojisinin ise ancak gazla çalışan menzil genişleticisinin kullanılması ile mümkün olan maksimum 290 km mesafeyi daha ileri götüreceği vurgulanıyor.

Yeni batarya teknolojisi ile daha fazla mesafe

Mesafenin nasıl artırılacağı konusunda bilgi maalesef sunulmuyor ancak artışın şu an otomobilin bataryasının sunduğundan yüzde 50 az olacağı belirtiliyor. BMW i3 bataryasının tek başına 183 km yol yapmaya izin verdiği, yüzde 50 artışın ise hale otomobili tam şarjla 273 km ile sınırlı tutacağı belirtiliyor.

İlerici teknolojisi ve tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran BMW i3, 2015 yılı içerisinde 25 bin adetlik satış rakamı elde etmiş duruda. Bakalım yenilenen BMW i3 elektrikli otomobil pazarında nasıl bir edinecek?

:: Yeni BWM i3 ile ilgili beklentileriniz neler?

SDN – ShiftDelete.Net

KAYNAK : http://shiftdelete.net/yenilenmis-bmw-i3-geliyor-77268